Edukacja » Najlepsi uczniowie ze stypendiami od PGE GiEK

Najlepsi uczniowie ze stypendiami od PGE GiEK

27 Maj 2019 Możliwość komentowania Najlepsi uczniowie ze stypendiami od PGE GiEK została wyłączona Share 'Najlepsi uczniowie ze stypendiami od PGE GiEK' on Facebook Share 'Najlepsi uczniowie ze stypendiami od PGE GiEK' on Email Share 'Najlepsi uczniowie ze stypendiami od PGE GiEK' on Print Friendly

27 maja spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE uroczyście wyróżniła najlepszych uczniów klas patronackich PGE z Bełchatowa i Kleszczowa stypendiami za wybitne wyniki w nauce. 7 przyznanych stypendiów w wysokości 2500 zł każde, pozwoli uczniom jeszcze lepiej rozwijać swoją wiedzę i kompetencje zawodowe. Klasy patronackie PGE na terenie powiatu bełchatowskiego funkcjonują od początku roku szkolnego 2018/2019 i szkolą przyszłych elektryków, mechaników, mechatroników i automatyków.

Klasy patronackie PGE, w ramach programu wspierania szkolnictwa zawodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, utworzone zostały m.in. w dwóch szkołach powiatu bełchatowskiego – w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. gen. L. Czyżewskiego w Bełchatowie oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Porozumienia patronackie, podpisane w lutym ub. r. przez władze PGE, dyrektorów placówek oraz przedstawicieli organu prowadzącego szkoły w obecności Marzeny Machałek, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, obowiązywać będą przez 10 lat. W ramach współpracy, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych biorą udział w wizytach zawodoznawczych na terenie kopalni i elektrowni w Bełchatowie, organizowane są zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe, a także dodatkowe szkolenia. Dla wyróżniających się uczniów PGE GiEK funduje stypendia naukowe.

Takie klasy są ważne

Korzyści z wdrażanego programu jest wiele, ale co najważniejsze, są one obopólne. Dzięki klasom patronackim PGE branża górniczo-energetyczna pozyska wykwalifikowanych pracowników niezbędnych do zachowania ciągłości działania aktywów a uczniowie mają możliwość zdobycia dobrego zawodu, który będzie potrzebny na polskim rynku pracy. Dla spółki PGE GiEK, jako pracodawcy, patronat nad uczniami szkoły zawodowej daje stabilizację odnośnie zasobów ludzkich i uzupełnienia tzw. luki pokoleniowej w przyszłości.

Spółka PGE GiEK jest w Polsce liderem w branży wydobywczej węgla brunatnego oraz w produkcji energii elektrycznej. To ogromne zobowiązanie i chcąc je dalej kontynuować, kładziemy ogromny nacisk na zasoby ludzkie. Mamy świadomość, że nasi przyszli pracownicy, ze swoimi kompetencjami, wiedzą i doświadczeniem, dadzą gwarancję utrzymania wysokiej pozycji PGE GiEK, jak i całej Grupy Kapitałowej PGE w branży energetycznej – podkreśla Robert Ostrowski, Prezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Stypendia dla najlepszych

Stypendyści z powiatu bełchatowskiego, którzy 27 maja otrzymali z rąk prezesa zarządu PGE GiEK Roberta Ostrowskiego list gratulacyjny, zostali docenieni za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia edukacyjne. Siedmioro uczniów spełniło wszystkie kryteria przygotowanego przez spółkę PGE GiEK i zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej regulaminu stypendialnego. Wśród kryteriów, które musieli spełnić znalazły między innymi: średnia ocen co najmniej 4,5 z przedmiotów kształcenia zawodowego, pozytywny wynik egzaminów i bardzo dobra ocena z zachowania. – Stypendyści z naszych klas patronackich są kolejnym dowodem na to, że nasz program działa, i co najważniejsze motywuje ich do wytężonej pracy, którą my postanowiliśmy nagrodzić. Inwestujemy w uczniów – naszą przyszłą kadrę. Jestem przekonany, że stworzenie klas patronackich to dobra droga. Takie klasy są ważne, bo nie kształcą w oderwaniu od realiów techniki i potrzeb rynku pracy, a wdrażany przez nas program jest doskonałą receptą na odmłodzenie i przygotowanie kadry fachowców na przyszłe potrzeby naszej firmy – dodaje Robert Ostrowski. Stypendia przyznane zostały na okres 5 miesięcy, a jego wysokość to 500 zł miesięcznie na każdego ucznia.

PGE GiEK stawia na młodzież

Spółka PGE GiEK, w ramach „Programu wspierania kształcenia zawodowego”, podjęła współpracę ze szkołami powiatu zgorzeleckiego i bełchatowskiego. Wdrażany w klasach patronackich program nauczania ma na celu kształcenie w zawodach pozwalających na uzupełnienie luki pokoleniowej i kompetencyjnej w elektrowniach i kopalniach należących do spółki. – Zdajemy sobie sprawę, że ważnym aspektem jest rozwój nie tylko nasz, ale także społeczności, w której spółka PGE GiEK funkcjonuje. Mam tu na myśli społeczną odpowiedzialność biznesu. Jestem przekonany, że wsparcie w obszarze edukacyjnym stanie się dla młodych i zdolnych osób ogromną motywacją do tego, aby tu zostać i nadal wspierać oraz budować lokalną społeczność – zapewnia Marek Szydłowski, Dyrektor Departamentu HR PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Oprócz współpracy ze szkołami zawodowymi, PGE GiEK współpracuje z 17 uczelniami wyższymi. Naukowo-techniczna współpraca pozwala na realizację ważnych dla firmy projektów naukowych, wymianę doświadczeń, rozwiązywanie problemów natury teoretycznej oraz praktycznego wykorzystania potencjału naukowego uczelni.

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA

Wpis został opublikowany 27 Maj 2019 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć