News » Fortum wybuduje w Närpes w Finlandii farmę wiatrową o mocy 90 MW

Fortum wybuduje w Närpes w Finlandii farmę wiatrową o mocy 90 MW

23 Maj 2019 Możliwość komentowania Fortum wybuduje w Närpes w Finlandii farmę wiatrową o mocy 90 MW została wyłączona Share 'Fortum wybuduje w Närpes w Finlandii farmę wiatrową o mocy 90 MW' on Facebook Share 'Fortum wybuduje w Närpes w Finlandii farmę wiatrową o mocy 90 MW' on Email Share 'Fortum wybuduje w Närpes w Finlandii farmę wiatrową o mocy 90 MW' on Print Friendly

21 turbin wiatrowych o łącznej mocy 90,3 MW i rocznej produkcji przekraczającej 0,3 TWh. W lecie rusza budowa pierwszej tak dużej farmy wiatrowej Fortum w Finlandii. Inwestycja warta ok. 90 mln euro ma być gotowa najpóźniej w I kwartale 2021 r.

– Z wielką przyjemnością ogłaszamy początek budowy naszej pierwszej działającej na szeroką skalę farmy wiatrowej w Finlandii. To ważny krok na drodze do wdrożenia naszej strategii dotyczącej energetyki wiatrowej – mówi Joonas Rauramo, Wiceprezes Wind Generation, Fortum.

Fortum wykorzystuje swoją wieloletnią wiedzę i doświadczenie do rozwoju bezemisyjnego wytwarzania energii. Firma pragnie rozbudować swoje portfolio projektów wiatrowych i słonecznych, tak by dostarczały wielu gigawatów mocy. Model biznesowy Fortum w zakresie odnawialnych źródeł energii zakłada rozwój i budowę projektów wiatrowych i słonecznych, a także zarządzanie tymi aktywami.

Źródło: Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.

Wpis został opublikowany 23 Maj 2019 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć