News » Komunikat Ministerstwa Energii w sprawie zanieczyszczonej ropy…

Komunikat Ministerstwa Energii w sprawie zanieczyszczonej ropy naftowej i wstrzymania odbioru ropy rurociągiem Przyjaźń

22 Maj 2019 Możliwość komentowania Komunikat Ministerstwa Energii w sprawie zanieczyszczonej ropy naftowej i wstrzymania odbioru ropy rurociągiem Przyjaźń została wyłączona Share 'Komunikat Ministerstwa Energii w sprawie zanieczyszczonej ropy naftowej i wstrzymania odbioru ropy rurociągiem Przyjaźń' on Facebook Share 'Komunikat Ministerstwa Energii w sprawie zanieczyszczonej ropy naftowej i wstrzymania odbioru ropy rurociągiem Przyjaźń' on Email Share 'Komunikat Ministerstwa Energii w sprawie zanieczyszczonej ropy naftowej i wstrzymania odbioru ropy rurociągiem Przyjaźń' on Print Friendly

Wobec braku reakcji rosyjskich dostawców ropy naftowej na wystąpienia polskich rafinerii o przekazanie wiarygodnego harmonogramu usunięcia przez stronę rosyjską zanieczyszczonej ropy z całości rurociągu, oraz o zrekompensowanie strat poniesionych z tytułu odbioru zanieczyszczonej ropy, Minister Energii Krzysztof Tchórzewski wystąpił 21 maja 2019 r. do swojego odpowiednika, Ministra Energetyki Federacji Rosyjskiej Aleksandra Novaka, z wnioskiem o podjęcie pilnych działań mających na celu jak najszybsze przywrócenie drożności systemu i dostaw czystej ropy.

Jednocześnie Ministerstwo Energii kontynuuje monitorowanie sytuacji w zakresie dostaw do polskich rafinerii i zapotrzebowania rynku na paliwa. Zgodnie z informacjami z sektora naftowego przerób w polskich rafineriach odbywa się w sposób niezakłócony, w oparciu o dostawy realizowane przez Naftoport oraz uwolnione przez Ministra Energii zapasy obowiązkowe.

Minister Energii współpracuje również w trybie bieżącym z kluczowymi spółkami sektora paliwowego w Polsce, jak również z Komisją Europejską oraz Międzynarodową Agencją Energetyczną, co pozwala na efektywną koordynację oraz podejmowanie adekwatnych i szybkich działań.

Dzięki powyższym działaniom nie ma zagrożenia zakłóceń dostaw paliw na rynek krajowy.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 22 Maj 2019 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć