Wydarzenia - zapowiedzi » Dzień Informacyjny LIFE 2019. NFOŚiGW zaprasza 17 kwietnia

Dzień Informacyjny LIFE 2019. NFOŚiGW zaprasza 17 kwietnia

28 Mar 2019 Brak komentarzy Share 'Dzień Informacyjny LIFE 2019. NFOŚiGW zaprasza 17 kwietnia' on Facebook Share 'Dzień Informacyjny LIFE 2019. NFOŚiGW zaprasza 17 kwietnia' on Email Share 'Dzień Informacyjny LIFE 2019. NFOŚiGW zaprasza 17 kwietnia' on Print Friendly

Inauguracja na poziomie krajowym tegorocznego naboru wniosków do Programu LIFE, a także informacje o dofinansowaniu na projekty z dziedziny ochrony środowiska i klimatu – to główne tematy organizowanego 17 kwietnia br. Dnia Informacyjnego LIFE 2019. Trwa rejestracja uczestników wydarzenia. Na zgłoszenia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej czeka do 12 kwietnia.

Na Dzień Informacyjny należy się zapisać za pomocą formularza dostępnego na stronie: www.nfosigw.gov.pl/formularze/dzien-informacyjny-life-2019/. Wydarzenie odbędzie się w środę, 17 kwietnia 2019 r. w Warszawie, w centrum konferencyjnym MsMermaid – Conference Center at The Tides.

Jak co roku, w Dniu Informacyjnym LIFE, zapowiadany jest udział przedstawicieli Komisji Europejskiej, Executive Agency for Small and Medium-sized Enterprises, Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz beneficjentów Programu LIFE.

Międzynarodowe spotkanie to dobra okazja do zdobycia wiedzy na temat instrumentu finansowego Komisji Europejskiej, ale także szansa na poznanie realizowanych projektów i możliwość wymiany doświadczeń z beneficjentami. W tym roku, podczas Dnia Informacyjnego LIFE, prezentowane będę m.in. eko-projekty z Grecji, Włoch i Hiszpanii.

W programie wydarzenia zaplanowano sesję ogólną i trzy tematyczne. Ta pierwsza skierowana jest do tych, którzy przygotowują się do złożenia wniosku w naborze LIFE i szukają podstawowej wiedzy o programie i jego zasadach. Z kolei spotkania tematyczne poświęcone będą głównym obszarom priorytetowym LIFE wraz z omówieniem dobrych praktyk w tym zakresie. Te obszary to: środowisko i efektywne gospodarowanie zasobami (tematem przewodnim będą projekty poświęcone ochronie powietrza), przyroda i różnorodność biologiczna (o ochronie gatunkowej) oraz łagodzenie zmian klimatu (ze szczególnym uwzględnieniem projektów rynkowych).

Ponadto w trakcie wydarzenia kilkudziesięciu beneficjentów Programu LIFE przedstawi swoje projekty na specjalnych stoiskach informacyjnych. Uczestnicy konferencji będą mieli zatem okazję bezpośredniej wymiany informacji i doświadczeń z realizacji trwających przedsięwzięć.

Beneficjentem Programu LIFE może być każdy podmiot zarejestrowany na terenie Unii Europejskiej – zarówno podmioty publiczne, jak i prywatne, komercyjne i niekomercyjne. Zgłaszane przedsięwzięcia mogą być realizowane w partnerstwie z innymi podmiotami krajowymi lub międzynarodowymi.

Wszelkie aktualności dotyczące Programu LIFE znajdują się na stronie: http://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-zagraniczne/instrument-finansowy-life/.

Dzień Informacyjny LIFE 2019 jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu Budowy Potencjału LIFE LIFE14 CAP/PL/000011.

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wpis został opublikowany 28 Mar 2019 w następujących kategoriach: Wydarzenia - zapowiedzi. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć