News » Siemens Gamesa dostarczy turbiny o łącznej mocy 42 MW dla farmy…

Siemens Gamesa dostarczy turbiny o łącznej mocy 42 MW dla farmy wiatrowej w Barwicach

14 Mar 2019 Możliwość komentowania Siemens Gamesa dostarczy turbiny o łącznej mocy 42 MW dla farmy wiatrowej w Barwicach została wyłączona Share 'Siemens Gamesa dostarczy turbiny o łącznej mocy 42 MW dla farmy wiatrowej w Barwicach' on Facebook Share 'Siemens Gamesa dostarczy turbiny o łącznej mocy 42 MW dla farmy wiatrowej w Barwicach' on Email Share 'Siemens Gamesa dostarczy turbiny o łącznej mocy 42 MW dla farmy wiatrowej w Barwicach' on Print Friendly

Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE) otrzymała w Polsce zamówienie na dostawę 14 turbin wiatrowych o mocy 3 MW każda. Inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu miejscowości Barwice w województwie zachodniopomorskim (północno-zachodnia Polska).

Uruchomienie farmy wiatrowej zaplanowano na styczeń 2020 r. Łączna moc instalacji to 42 MW, a inwestorem projektu jest spółka Wirtgen Invest Energy GmbH. Transakcję przeprowadziła spółka WiNRG GmbH z siedzibą w Hamburgu, odpowiedzialna za inwestycje Wirtgen Invest Energy w dziedzinie energii odnawialnej. W zakres umowy wchodzi dostawa wraz z instalacją, a także serwis przez okres 20 lat.

Turbiny do farmy wiatrowej w Barwicach zostaną wyprodukowane w Danii, a wieże dostarczy lokalny producent – GSG Towers. Zamawiając wieże wiatrowe od polskiego dostawcy, Siemens Gamesa umacnia swój rozbudowany lokalny łańcuch dostaw. Siemens Gamesa zaopatruje się w podzespoły oraz nabywa usługi związane z turbinami wiatrowymi u polskich dostawców, na potrzeby projektów realizowanych zarówno w kraju, jak i w całej Europie. W lokalnym łańcuchu dostaw spółka pozyskuje łopaty, jednostki zasilania, elementy gondoli turbin oraz różne części z tworzyw sztucznych i metalu stosowane przy montażu turbin. W roku obrotowym 2018 wartość takich zamówień przekroczyła 150 mln euro.

Z przyjemnością ogłaszamy nasz kolejny projekt w Polsce w związku z aukcjami OZE z listopada 2018 r., zdominowanymi przez energię wiatrową o niezwykle konkurencyjnych cenach – powiedział Paweł Przybylski, Prezes Zarządu Siemens Gamesa Renewable Energy w Polsce. – Najnowsze plany złagodzenia przepisów dotyczących wymaganych odległości dla lądowych turbin wiatrowych oraz możliwość sprzedaży 2,5 GW w aukcjach energii wiatrowej w tym roku przyspieszą tempo rozwoju polskiej energetyki odnawialnej. Współpraca z lokalnymi partnerami takimi jak GSG Towers świadczy o tym, jak istotny jest postęp w sferze odnawialnych źródeł energii. Liczymy na dalszą współpracę z miejscowymi dostawcami w zakresie morskich oraz lądowych farm wiatrowych. Energia wiatrowa stanowi właściwy wybór dla Polski, zarówno pod względem środowiskowym, jak i ekonomicznym – dodaje.

Aktualnie w Polsce eksploatowanych jest ponad 500 turbin wiatrowych od Siemens Gamesa, o łącznej mocy ponad 1 GW. Spółka działa na polskim rynku od 2003 r. i zatrudnia około 100 osób. Przez ten czas SGRE pomyślnie zrealizowała około 50 inwestycji w dziedzinie energetyki wiatrowej.

Źródło: Siemens Gamesa Renewable Energy Poland

Wpis został opublikowany 14 Mar 2019 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć