News » Dialog strategiczny pomiędzy Rzeczypospolitą Polską i Stanami…

Dialog strategiczny pomiędzy Rzeczypospolitą Polską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki w dziedzinie energii

13 Mar 2019 Możliwość komentowania Dialog strategiczny pomiędzy Rzeczypospolitą Polską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki w dziedzinie energii została wyłączona Share 'Dialog strategiczny pomiędzy Rzeczypospolitą Polską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki w dziedzinie energii' on Facebook Share 'Dialog strategiczny pomiędzy Rzeczypospolitą Polską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki w dziedzinie energii' on Email Share 'Dialog strategiczny pomiędzy Rzeczypospolitą Polską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki w dziedzinie energii' on Print Friendly

11 marca br. w Houston delegacje rządu Rzeczypospolitej Polskiej pod przewodnictwem Piotra Naimskiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki pod przewodnictwem Ricka Perry’ego, Sekretarza do spraw Energii, zainaugurowały strategiczny dialog w dziedzinie energii, zapowiedziany w podpisanym dnia 9 listopada 2018 r. w Warszawie Memorandum o współpracy pomiędzy Rzecząpospolitą Polską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki.

Zgodnie z postanowieniami memorandum, celem spotkania było omówienie potencjału współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie cyberbezpieczeństwa, energetyki jądrowej, paliw kopalnych i infrastruktury energetycznej.

Podczas rozmów skupiono się w szczególności na wspólnych projektach w sektorach cywilnej energetyki jądrowej, cyberbezpieczeństwa i paliw kopalnych. Grupy robocze powołane podczas posiedzenia rozpoczęły już dalszą pracę. Ich zadaniem będzie pogłębienie współpracy w tych obszarach i analiza możliwości sfinansowania realizacji wspólnych projektów.

Strony zgodnie doceniły rezultaty współpracy w zakresie otwierania rynku LNG, czego dowodem są zawarte w 2018 r. kontrakty na dostawy gazu ziemnego pomiędzy polskimi i amerykańskimi przedsiębiorstwami. Jednocześnie obie delegacje zgodziły się co do możliwości współpracy przy zwiększeniu zdolności importu LNG do Polski.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 13 Mar 2019 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć