Ciepłownictwo » Postępowanie UOKiK w sprawie porozumienia Veolia – PGNiG…

Postępowanie UOKiK w sprawie porozumienia Veolia – PGNiG Termika zawartego w 2014 r.

12 Mar 2019 Możliwość komentowania Postępowanie UOKiK w sprawie porozumienia Veolia – PGNiG Termika zawartego w 2014 r. została wyłączona Share 'Postępowanie UOKiK w sprawie porozumienia Veolia – PGNiG Termika zawartego w 2014 r.' on Facebook Share 'Postępowanie UOKiK w sprawie porozumienia Veolia – PGNiG Termika zawartego w 2014 r.' on Email Share 'Postępowanie UOKiK w sprawie porozumienia Veolia – PGNiG Termika zawartego w 2014 r.' on Print Friendly

11 marca 2019 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o postępowaniu w sprawie zawarcia w 2014 r. porozumienia, które mogło polegać na uzgadnianiu cen energii cieplnej, podziale rynku energii cieplnej i uzgadnianiu warunków składanych ofert w postępowaniach o udzielenie zamówienia na sprzedaż i dostawę energii cieplnej.

Postępowanie dotyczy porozumienia między Veolia Energia Warszawa SA i PGNiG Termika SA z 2014 r. Należy podkreślić, że porozumienie to zostało ostatecznie zerwane z inicjatywy PGNiG Termika SA w maju 2017 r.

Stronami postępowania – oprócz Veolia Energia Warszawa SA i PGNiG Termika SA – są Veolia Energia Polska SA i PGNiG SA.

Objęcie PGNiG SA postępowaniem jest podyktowane wyłącznie kwestiami formalnymi – wynika z faktu, że Spółka jest 100% właścicielem PGNiG Termika SA.

PGNiG SA deklaruje pełną współpracę z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów w celu szybkiego wyjaśnienia sprawy. Jednocześnie informuje, że na podstawie wstępnej analizy treści postanowienia UOKiK, Spółka ocenia ryzyko negatywnych konsekwencji dla Grupy Kapitałowej PGNiG związane z postępowaniem jako niskie.

Źródło: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Wpis został opublikowany 12 Mar 2019 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć