Emisje, CO2 » Ponad 40 mln zł na poprawienie jakości włocławskiego powietrza

Ponad 40 mln zł na poprawienie jakości włocławskiego powietrza

12 Mar 2019 Możliwość komentowania Ponad 40 mln zł na poprawienie jakości włocławskiego powietrza została wyłączona Share 'Ponad 40 mln zł na poprawienie jakości włocławskiego powietrza' on Facebook Share 'Ponad 40 mln zł na poprawienie jakości włocławskiego powietrza' on Email Share 'Ponad 40 mln zł na poprawienie jakości włocławskiego powietrza' on Print Friendly

Prezes Zarządu MPEC Włocławek Andrzej Walczak podpisał z przedstawicielami firmy Instal Filter Przemysłowe Systemy Ochrony Powietrza umowę na zaprojektowanie i wybudowanie nowej instalacji odsiarczania i odpylania spalin wraz z modernizacją kanałów spalin dla czterech kotłów węglowych WR-25 ( K3 i K4) oraz WR-10 (K1 i K2).

Dla Spółki najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych odbiorców i mieszkańców Włocławka. Dlatego podnosimy jakość naszych usług z naciskiem na ochronę środowiska i jakości powietrza – mówi Andrzej Walczak, Prezes MPEC. – Ta inwestycja pozwoli osiągnąć wyśrubowane normy unijne, które musimy spełniać jako spółka i jako miasto – dodaje.

Przedmiotem umowy jest opracowanie dokumentacji, w tym projektu podstawowego, projektu budowlanego do pozwolenia na budowę, projektów wykonawczych i powykonawczych, dostawa, zabudowanie wraz z niezbędnymi podłączeniami do istniejącej infrastruktury, rozruch oraz przekazanie do użytkowania nowej instalacji odsiarczania i odpylania spalin wraz z modernizacją kanałów spalin dla istniejących czterech kotłów węglowych.

Wartość umowy brutto wynosi 41 801 550,00 zł. Firma zaprojektuje i wybuduje instalacje w czasie 27 miesięcy od daty zawarcia umowy.
Dzięki inwestycji źródło ciepła MPEC Włocławek spełniać będzie standardy emisji zanieczyszczeń do atmosfery określone w Dyrektywach Parlamentu Europejskiego.
Dzięki nowej instalacji uda się zdecydowanie ograniczyć emisję szkodliwych pyłów oraz dwutlenku siarki, jednego z najbardziej szkodliwych dla zdrowia związków obecnych w zanieczyszczonym powietrzu.

Źródło: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Włocławku

Wpis został opublikowany 12 Mar 2019 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć