Sport w energetyce » PGE Energia Ciepła partnerem ogólnopolskiego programu „Chodź na…

PGE Energia Ciepła partnerem ogólnopolskiego programu „Chodź na Łyżwy”

7 Lut 2019 Możliwość komentowania PGE Energia Ciepła partnerem ogólnopolskiego programu „Chodź na Łyżwy” została wyłączona Share 'PGE Energia Ciepła partnerem ogólnopolskiego programu „Chodź na Łyżwy”' on Facebook Share 'PGE Energia Ciepła partnerem ogólnopolskiego programu „Chodź na Łyżwy”' on Email Share 'PGE Energia Ciepła partnerem ogólnopolskiego programu „Chodź na Łyżwy”' on Print Friendly

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, będzie partnerem programu „Chodź na łyżwy”, którego celem jest popularyzacja łyżwiarstwa figurowego wśród uczniów szkół podstawowych. Organizatorem Programu jest Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego, a dofinansowanie pierwszej edycji, która rozpoczęła się we wrześniu 2018 r., zapewniło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

PGE Energia Ciepła wesprze organizację bezpłatnych zajęć z jazdy na łyżwach dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Zimowa dyscyplina dobrze koresponduje z podstawową działalnością spółki, jaką jest produkcja i dystrybucja ciepła.

Jedną z ambicji PGE Energia Ciepła, lidera ciepłownictwa w Polsce, jest podnoszenie jakości życia obywateli. Czynimy to poprzez naszą podstawową działalność biznesową, która wpływa na zmniejszenie niskiej emisji, głównej przyczyny smogu, ale także chętnie włączamy się w inne projekty na rzecz promocji zdrowia. Dlatego zostaliśmy partnerem programu „Chodź na łyżwy”, wierząc, że oprócz popularyzacji zdrowego trybu życia, przyczyni się on także do rozwoju kariery sportowej dzieci i młodzieży w całej Polsce – powiedział Wojciech Dąbrowski, Prezes PGE Energia Ciepła.

Wsparcie programu „Chodź na łyżwy” jest elementem szerszych działań PGE Energia Ciepła na rzecz promocji zdrowia poprzez wspieranie rodzinnego i amatorskiego łyżwiarstwa. PGE Energia Ciepła została w styczniu partnerem Zimowego Narodowego – strefy zimowych atrakcji na PGE Narodowym. Spółka jest sponsorem lodowiska rodzinnego oraz tytularnym partnerem „Poranków dla dzieci” – lekcji z udziałem instruktorów i animatorów. Warszawski projekt będzie realizowany do 3 marca 2019 r.
Pierwsza edycja programu „Chodź na łyżwy”, realizowana przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego oraz dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, trwa już od września 2018 r. – Obecnie rozpoczynamy drugi etap programu, już ze wsparciem PGE Energii Ciepła. Wszystko po to, by zmienić niesłuszne postrzeganie łyżwiarstwa figurowego jako sportu elitarnego i pokazać społeczeństwu, że ma ono wszystkie atrybuty dyscypliny, którą można uprawiać powszechnie, w tym rodzinnie i rekreacyjnie – powiedział Jacek Tascher, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Łyżwiarstwo figurowe jest obecnie w absolutnej czołówce najpopularniejszych sportów oglądanych w trakcie zimowych igrzysk olimpijskich, zarówno na żywo, jak i przed telewizorami. Jest to także idealny sport rekreacyjny, który można uprawiać w każdym przedziale wiekowym i który nie wymaga dużych nakładów finansowych.
Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego chce stopniowo rozszerzać swoje działania pod marką „Chodź na łyżwy”, aby finalnie składały się one z następujących segmentów:

  • Chodź na łyżwy! Mój pierwszy krok! – program przedszkolny,
  • Chodź na łyżwy! – program szkolny,
  • Chodź na łyżwy! Preselekcja młodziutkich łyżwiarzy wyczynowych,
  • Chodź na łyżwy! Zawody dla każdego!

Źródło: PGE Energia Ciepła S.A.

Wpis został opublikowany 7 Lut 2019 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć