Wydarzenia - zapowiedzi » III Forum Operatorów Energetyki Wiatrowej

III Forum Operatorów Energetyki Wiatrowej

4 Lut 2019 Brak komentarzy Share 'III Forum Operatorów Energetyki Wiatrowej' on Facebook Share 'III Forum Operatorów Energetyki Wiatrowej' on Email Share 'III Forum Operatorów Energetyki Wiatrowej' on Print Friendly

Po dwóch latach stagnacji na rynku lądowej energetyki wiatrowej znów powiało optymizmem. Podczas III Forum Operatorów Energetyki Wiatrowej spojrzymy w przyszłość branży.

Do kręcących się już w Polsce prawie 5,9 tys. MW dołączy kolejny 1 tys. MW mocy wiatrowych zakontraktowanych w ramach ubiegłorocznej aukcji. Część spośród 3 tys. MW gotowych do budowy projektów ma szansę na uzyskanie rządowego wsparcia w ramach aukcji planowanej w tym roku.

Operatorzy kręcących się już turbin odetchnęli z ulgą. Przychody farm wiatrowych poszły w górę wraz ze wzrostem cen energii i zielonych certyfikatów. Z kolei ich koszty spadły m.in. dzięki przywróceniu poprzedniej podstawy podatku od nieruchomości w wyniku nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii i ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych.

Chudsze lata mijają. Ale nadal trzeba oglądać dwa razy tę samą złotówkę. Podczas trzeciej edycji Forum Operatorów Farm Wiatrowych dowiesz się jak wydać ją optymalnie.

Spadające koszty produkcji energii w nowych farmach wiatrowych widoczne w aukcji z listopada 2018 r. sprawiają, że coraz ważniejsze staje się optymalizowanie funkcjonowania biznesu. Jednocześnie silna presja konkurencyjna mobilizuje do szukania nowinek technologicznych i wdrażania innowacyjnych rozwiązań poprawiających rentowność.

U nas dowiesz się jak ważna jest analiza danych historycznych, by uniknąć przyszłych awarii, a także dowiesz się jak przygotować się do „życia bez rządowej kroplówki”, czyli poza państwowym systemem wsparcia.

Ze względu na brak stałości w regulacjach kształtujących system aukcyjny, a także zmienność na rynku cen energii i świadectw pochodzenia, wielu inwestorów szuka alternatywy w kontraktach prywatnych na sprzedaż zielonej energii (tzw. umowach PPA i corporate PPA).

Jeśli:

  • zastanawiasz się, ile potrwa wiatrowa hossa na rynku inwestycji w Polsce
  • szukasz wiedzy o trendach w energetyce wiatrowej
  • chcesz podejrzeć najlepsze praktyki europejskich graczy
  • chcesz poznać nowinki technologiczne optymalizujące eksploatację turbin wiatrowych
  • dążysz do zabezpieczenia obecnych przychodów na rynku energii i zielonych certyfikatów
  • szukasz nowych źródeł zarabiania i możliwości rozwoju poza rządowym systemem wsparcia

nie może Cię zabraknąć 13 i 14 marca w Gdańsku. FOFW to nie tylko wiedza teoretyczna, ale też szereg praktycznych warsztatów, gdzie będziesz mógł podejrzeć, jak najlepsi poradzili sobie z usunięciem technicznych problemów, z którym się borykasz u siebie i podejrzeć nowinki rynkowe.

Forum Operatorów Farm Wiatrowych na dobre wpisało się w krajobraz branżowych imprez. Od 2018 r. dzięki partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej zyskało status wiodącego wydarzenia w regionie Europy Środkowo-Wschodniej poświęconego zagadnieniom O&M lądowych farm wiatrowych.

Podczas tegorocznej edycji spodziewamy się nawet 300 uczestników. Z roku na rok liczba gości rośnie. Ubiegłoroczne spotkanie branży przyciągnęło ponad 200 osób, głównie menedżerów zarządzających obszarami technicznymi i handlu.

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

Wpis został opublikowany 4 Lut 2019 w następujących kategoriach: Wydarzenia - zapowiedzi. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć