Sport w energetyce » Narciarze TAURONA rozbili bank z nagrodami

Narciarze TAURONA rozbili bank z nagrodami

23 sty 2019 Możliwość komentowania Narciarze TAURONA rozbili bank z nagrodami została wyłączona

XX Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim należały do pracowników spółek Grupy TAURON. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsca zajęli reprezentanci TAURON Wytwarzanie i Nowe Jaworzno Grupa TAURON, drugie miejsce wywalczyli narciarze z TAURON Dystrybucji, a tuż za podium, na czwartej lokacie, uplasowali się przedstawiciele TAURON Dystrybucja Pomiary.

Narciarze zostali podzieleni według kryterium płci i wieku na 6 kategorii. Po zakończeniu odbyła się ceremonia dekoracji na stoku najlepszej trójki narciarzy w każdej kategorii oraz zawodnika i zawodniczki z najlepszym czasem przejazdu, którym wręczano statuetki i medale.

Najlepszy czas przejazdu wśród mężczyzn uzyskał podobnie jak w zeszłym roku Tomasz Żyła z TAURON Wytwarzanie i Nowe Jaworzno GT, a wśród kobiet Elżbieta Podolska z TAURON Dystrybucja S.A.

Drużynowo tytuł mistrzowski obroniła powiększona o nowy podmiot ekipa TAURON Wytwarzanie i Nowe Jaworzno GT., za którą uplasowała się drużyna TAURON Dystrybucja S.A., a następnie PGNiG TERMIKA S.A. Co ciekawe ekipy z najlepszej „trójki” tegorocznej edycji zajęły miejsca na „pudle” również w zeszłym roku, tylko że w innej konfiguracji.

W tym roku, pierwszy raz od wielu lat, pogoda dopisała narciarzom – niska temperatura i opady śniegu sprawiły, że warunki do jazdy były idealne. W zawodach uczestniczyło ponad 150 zawodników reprezentujących 25 firm i organizacji energetycznych.

Mieliśmy w tym roku fantastyczne warunki śniegowe i pogodowe. Warunki wymarzone do jazdy, bo stoki świetnie przygotowane, pełne słońce i wszędzie świeży, naturalny śnieg. Ustawienie trasy dawało szansę zawodnikom o różnych umiejętnościach. Trasa była wymagająca w pierwszym odcinku, gdzie było duże nachylenie stoku a końcówka to już z kolei wypłaszczenie. Dlatego, żeby uzyskać dobry wynik na mecie, trzeba było nabrać prędkości w pierwszym odcinku trasy. Jak widać po wynikach, narciarze z TAURONA mieli zarówno umiejętności i technikę, jak i dobrą taktykę startową – stwierdziła uczestniczka zawodów, Ewa Groń z TAURON Dystrybucja.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 23 sty 2019 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.