Ciepłownictwo

Nowe budynki w aglomeracji z ciepłem sieciowym

TAURON Ciepło zakończył 2018 r. przyłączeniem wielu nowych budynków i obiektów do sieci ciepłowniczej. Do grona odbiorców największego dostawcy ciepła sieciowego w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej dołączyła m.in. Galeria Handlowa Libero w Katowicach, biurowiec TDJ oraz liczne budynki w nowobudowanych osiedlach mieszkaniowych na terenie Śląska i Zagłębia.

Łączna wartość nakładów poniesionych przez TAURON Ciepło w 2018 r. na inwestycje liniowe i infrastrukturę przesyłową wyniosła w całej aglomeracji śląsko-dąbrowskiej blisko 45 mln zł.

Odbiorcą ciepła sieciowego TAURON Ciepło w 2018 r. zostali również m.in. salon Maserati Pietrzak w Katowicach, Galeria Handlowa Vendo Park w Dąbrowie Górniczej, osiedle Park Chopina w Mysłowicach, Park Łokietka w Siemianowicach Śląskich oraz wiele innych nowobudowanych budynków.

TAURON Ciepło realizuje coraz więcej inwestycji przyłączeniowych do systemu ciepłowniczego zarówno nowobudowanych budynków mieszkalnych i komercyjnych jak i budynków już istniejących. Niebawem do grona odbiorców ciepła z TAURON Ciepło dołączą m.in. baseny miejskie przy ulicy Kościuszki oraz ulicy Wczasowej w Katowicach, nowobudowany market budowlany Leroy Merlin, a także mieszkańcy osiedli mieszkaniowych np. Park Moniuszki w Mysłowicach, kolejnych budynków osiedla Francuska Park, Apartamenty Storczyków w Dąbrowie Górniczej.

Zadowolenie klienta jest dla nas sprawą nadrzędną. Klienci są dziś bardziej świadomi i wymagający niż jeszcze kilka lat wcześniej. Szybkie tempo życia powoduje, że nasi odbiorcy poszukują nowoczesnych, pewnych i bezobsługowych rozwiązań. My dbamy o to, żeby poziom obsługi naszych klientów był na najwyższym poziomie, a w budynkach gdzie dostarczamy ciepło sieciowe zawsze było ciepło i bezpiecznie – mówi Włodzimierz Hereźniak, Wiceprezes Zarządu TAURON Ciepło ds. Handlu.

Cała sieć ciepłownicza TAURON Ciepło w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej jest objęta systemem zdalnego odczytu liczników ciepła oraz systemem monitorowania węzłów i wymienników ciepła on-line przez cała dobę.

Realizowane z roku na rok badanie satysfakcji klienta potwierdza, że nasze starania są doceniane przez klientów. Potwierdzeniem jest wysoki wskaźnik CSI (Customer Satisfaction Index) za 2018 r., który wynosi 82% i jest jednym z najwyższych w branży! – dodaje Włodzimierz Hereźniak.

Korzystanie z ogrzewania ciepłem sieciowym, przede wszystkim ze względu na komfort, bezpieczeństwo, jest obecnie standardem w nowym budownictwie mieszkaniowym i biurowym, a także w centrach handlowych, budynkach użyteczności publicznej, obiektach sportowych i w wielu innych miejscach

Przyłączenie każdego kolejnego budynku do sieci ciepłowniczej, w przypadku nowobudowanych budynków w miastach, jest zapobieganiem powstawaniu niskiej emisji (oraz smogu). Ciepło sieciowe jest najbardziej ekologicznym i efektywnym sposobem ogrzewania mieszkań i budynków w miastach, ponieważ przyłączenie kolejnych budynków do sieci ciepłowniczej to mniej indywidualnych pieców i kominów.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama