CSR w energetyce » PGE Energia Ciepła przekazała 75 tys. zł organizacjom…

PGE Energia Ciepła przekazała 75 tys. zł organizacjom wspierającym osoby wykluczone społecznie

10 Gru 2018 Możliwość komentowania PGE Energia Ciepła przekazała 75 tys. zł organizacjom wspierającym osoby wykluczone społecznie została wyłączona Share 'PGE Energia Ciepła przekazała 75 tys. zł organizacjom wspierającym osoby wykluczone społecznie' on Facebook Share 'PGE Energia Ciepła przekazała 75 tys. zł organizacjom wspierającym osoby wykluczone społecznie' on Email Share 'PGE Energia Ciepła przekazała 75 tys. zł organizacjom wspierającym osoby wykluczone społecznie' on Print Friendly

43 organizacje pozarządowe otrzymały w tym roku darowizny w łącznej kwocie 150 tys. zł od partnerów akcji „Podzielmy się ciepłem”. Połowę z tej kwoty przekazało PGE Energia Ciepła. W tym roku akcja odbyła się w już po raz dwunasty w Urzędzie Miasta Krakowa.

Akcja „Podzielmy się ciepłem” polega na pokryciu rachunków za ogrzewanie osób najuboższych. Wsparcie w postaci darowizn jest przekazywane organizacjom pozarządowym. W projekcie, którego liderem i największym z darczyńców jest PGE Energia Ciepła, uczestniczą także pozostali producenci ciepła w Krakowie i jego dystrybutor MPEC. Zbieraniem i wyborem wniosków od potrzebujących zajmuje się Urząd Miasta Krakowa.

– Cieszymy się, że dzięki przekazywanym przez nas środkom finansowym, organizacje pozarządowe zajmujące się walką z wykluczeniem społecznym mogą jeszcze skuteczniej pomagać najuboższym – podkreślił Mariusz Michałek, Dyrektor Krakowskiej Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

W ramach rozpoczętej w 2007 r. akcji „Podzielmy się ciepłem” wsparcie na pokrycie rachunków za ogrzewanie otrzymało już ponad 300 organizacji pozarządowych. Łączna kwota wsparcia w zeszłym roku sięgnęła 1 150 000 zł. W tym roku doszło do tej sumy kolejne 150 tys. zł.

Warunkiem otrzymania pomocy przez organizacje pozarządowe jest ogrzewanie ich obiektów z miejskiej sieci ciepłowniczej. „Podzielmy się Ciepłem” to unikatowy w skali Krakowa projekt pomocy najuboższym. Twórcy akcji mają nadzieję, że dobry przykład skłoni przedsiębiorców działających również w innych branżach do większego zainteresowania działalnością na rzecz walki z wykluczeniem społecznym.

Podobne programy PGE Energia Ciepła uruchomiła również w innych lokalizacjach, gdzie posiada elektrociepłownie: w Gdańsku i Gdyni, Wrocławiu, Toruniu oraz Zielonej Górze.
Za realizację akcji „Podzielmy się Ciepłem” w 2017 r. miasto nagrodziło krakowską elektrociepłownię PGE Energia Ciepła tytułem Filantropa Miasta Krakowa. Program był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.

Źródło: PGE Energia Ciepła S.A.

Wpis został opublikowany 10 Gru 2018 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć