CSR w energetyce » Świat energetyków w miniaturze

Świat energetyków w miniaturze

7 Gru 2018 Możliwość komentowania Świat energetyków w miniaturze została wyłączona Share 'Świat energetyków w miniaturze' on Facebook Share 'Świat energetyków w miniaturze' on Email Share 'Świat energetyków w miniaturze' on Print Friendly

Miniaturowy Śląsk, największe atrakcje regionu, znane ulice tętniące życiem za dnia i w nocy. Mieszkańcy Kolejkowa, bo o nim mowa, sprawiają wrażenie, jakby żyli naprawdę na największej w Polsce makiecie kolejowej. Teraz obok gliwickiego ratusza, obserwatorium na Śnieżce i sudeckiej Szwajcarki, można znaleźć także elektromonterów TAURON Dystrybucja, w pocie czoła usuwających awarie energetyczne. Wszystko w mikroskali.

Twórcy Kolejkowa stworzyli dwie ogromne, pełne życia makiety przedstawiające najbardziej znane atrakcje Śląska i Dolnego Śląska. Mieszczą się one we Wrocławiu i Gliwicach. Modelarze dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego.

Nowością, która pojawiła się na makietach Kolejkowa są elektromonterzy Pogotowia energetycznego TAURON Dystrybucja. We wrocławskiej części makiety usuwają awarię, do której doszło w wyniku zerwania linii energetycznej przez powalone wiatrem drzewa. W Gliwicach wymieniają słup, uszkodzony podczas kolizji drogowej. Na makiecie można zobaczyć sytuacje, które stanowią element codziennej pracy elektromonterów TAURONA, a także specjalistyczne samochody Pogotowia energetycznego i profesjonalny sprzęt energetyków.

Dzięki współpracy z Kolejkowem możemy odsłonić kulisy codziennej pracy tych osób, które dbają, by w naszych domach nie zabrakło prądu. To trudne zajęcie wymagające dużej specjalistycznej wiedzy, ale także i poświęcenia. To pewnego rodzaju misja, która jednak w konsekwencji daje dużo satysfakcji z wykonywanego zawodu – mówi Renata Szczepaniak, Koordynator Projektu w TAURON Dystrybucja.

We wrześniu premierę miał pierwszy w Polsce serial dokumentalny „Elektryczni” nadawany w Fokus TV opowiadający o codziennej pracy elektromonterów TAURONA oraz ukazujący kulisy budowy najnowocześniejszego bloku energetycznego w Jaworznie.

Energetycy na makiecie w Kolejkowie to również kolejny etap działań edukacyjnych prowadzonych przez TAURON. Spółka od 5 lat realizuje program „Bezpieczniki TAURONA”, którego celem jest przekazywanie dzieciom i młodzieży wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z energii elektrycznej. Dotychczas wzięło w nim udział ponad 170 tysięcy uczniów. Od ubiegłego roku wiedzę o elektryczności TAURON przekazuje za pośrednictwem multimedialnej platformy edukacyjnej, którą można znaleźć pod adresem: www.edukacja.bezpieczniki.tauron.pl. Rejestracja na platformie jest bezpłatna i dostępna dla szkół podstawowych w całej Polsce.

Makietę Kolejkowo można zobaczyć w dwóch lokalizacjach. We Wrocławiu w budynku Dworca Świebodzkiego (pl. Orląt Lwowskich) oraz w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach (ul. Pszczyńska).

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 7 Gru 2018 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć