Edukacja » Studenci pilnie poszukiwani! Energa współpracuje z…

Studenci pilnie poszukiwani! Energa współpracuje z Uniwersytetem Morskim

7 Gru 2018 Możliwość komentowania Studenci pilnie poszukiwani! Energa współpracuje z Uniwersytetem Morskim została wyłączona Share 'Studenci pilnie poszukiwani! Energa współpracuje z Uniwersytetem Morskim' on Facebook Share 'Studenci pilnie poszukiwani! Energa współpracuje z Uniwersytetem Morskim' on Email Share 'Studenci pilnie poszukiwani! Energa współpracuje z Uniwersytetem Morskim' on Print Friendly

Studenci na wagę złota! Staże, zajęcia warsztatowe, a dla najlepszych oferty pracy w spółkach Grupy Energa. Taką szansę otrzymali właśnie ci, którzy wybrali naukę na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Wszystko za sprawą porozumienia o współpracy podpisanego pomiędzy uczelnią, a jednym z największych dostawców prądu w Polsce.

Studenci I oraz II stopnia studiów dziennych Uniwersytetu Morskiego, a także osoby, które uczą się tutaj zaocznie, będą mieli teraz możliwość płynnej współpracy z Grupą Energa już w trakcie nauki.

To jest bardzo ważny dzień zarówno dla naszej grupy kapitałowej, jak i dla Uniwersytetu Morskiego. Uczelnia, która właśnie stała się uniwersytetem, zrobiła krok na drodze rozwoju. My z kolei zrobiliśmy kolejny krok we współpracy ze światem akademickim – mówi Alicja Barbara Klimiuk, p.o. Prezesa Zarządu Energa SA. – Mam nadzieję, że na wydziałach uczelni, m.in. na Wydziale Elektrycznym, będą kształcić się studenci, którzy w przyszłości wypełnią lukę pokoleniową w zawodach, które są nam bardzo potrzebne. Obszar kształcenia przyszłych kadr, które mogą zasilić stanowiska w naszej grupie kapitałowej, jest imponujący. Myślę, że znajdziemy wiele płaszczyzn do współpracy – dodaje.

Na czym konkretnie będzie ona polegać? Najlepsi studenci będą mogli zdobywać wiedzę i umiejętności we wszystkich spółkach Grupy. Porozumienie obejmuje zajęcia warsztatowe i szkoleniowe prowadzone przez pracowników spółek Energa. To właśnie w spółkach odbywać się mają staże zawodowe, a najlepsi studenci będą realizować swoje projekty i prace dyplomowe właśnie pod czujnym okiem fachowców. Swoje drzwi dla młodych otworzą też laboratoria Centrum Badawczo-Rozwojowego im. M. Faradaya.

Zostaliśmy Uniwersytetem, a to nas zobowiązuje to intensywnej pracy i dalszego rozwoju – oprócz płaszczyzny naukowej widzimy sens w zacieśnieniu współpracy z różnymi instytucjami. Porozumienie, które podpisaliśmy, będzie dotyczyć Wydziału Elektrycznego. Uniwersytet Morski to nie tylko kadry oficerskie na morzu. Morze – przede wszystkim, ale wielu studentów wie już na początku swojej drogi, że spędzi swoje życie w instytucjach lądowych – mówi prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski, Rektor Uniwersytetu Morskiego. – Rocznie nasze mury opuszcza 1 tys. Studentów. Wykształciliśmy już ok. 40 tys. osób.

Źródło: ENERGA SA

Wpis został opublikowany 7 Gru 2018 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć