Ciepłownictwo » Dla czystszego świata – Fortum na COP24

Dla czystszego świata – Fortum na COP24

7 Gru 2018 Możliwość komentowania Dla czystszego świata – Fortum na COP24 została wyłączona Share 'Dla czystszego świata – Fortum na COP24' on Facebook Share 'Dla czystszego świata – Fortum na COP24' on Email Share 'Dla czystszego świata – Fortum na COP24' on Print Friendly

Mottem naszego działania jest hasło „Dla Czystszego Świata” i to jemu podporządkowujemy wszystko, co robimy – przekonywała w tracie odbywającej się w Katowicach konferencji klimatycznej ONZ – COP24 Izabela Van den Bossche, Wiceprezes ds. Komunikacji City Solutions Fortum. Przykładem podejścia Fortum do produkcji energii i rozwoju zrównoważonych miast jest uruchomiona w tym roku w Zabrzu nowa elektrociepłownia, w której obok węgla spalany jest także RDF, czyli paliwo wyprodukowane z odpadów.

Przedstawiciele skandynawskich firm działających w naszym kraju prezentowali rozwiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju miast w trakcie sesji „Nordyckie rozwiązania dla Smart City”.

Kraje nordyckie mają ogromne doświadczenie we wprowadzaniu skutecznych rozwiązań, dzięki którym mieszkańcom ich miast nie tylko żyje się lepiej, ale dzięki którym właśnie te kraje są liderem pod względem jakości powietrza – mówi Izabela Van den Bossche z Fortum. – Systemy energetyczne oparte na niskoemisyjnych paliwach alternatywnych, takie jak nasza elektrociepłownia w Zabrzu, są doskonałym rozwiązaniem i powinny być promowane. Na tym nie możemy jednak poprzestać. Potrzebne są nam innowacyjne rozwiązania, tak by nasze miasta mogły się rozwijać jeszcze szybciej w sposób zrównoważony i przyjazny środowisku – podkreśla Van den Bossche.

Zdaniem Fortum zmiany klimatyczne są jednym z największych wyzwań dla ludzkości, a łagodzenie ich skutków wymaga silnego zaangażowania decydentów i firm, a także ambitnych i szybkich działań.

Panel „Nordyckie rozwiązania dla Smart City” został zorganizowany przez Nordycką Radę Ministrów – organizację zrzeszającą przedstawicieli rządów Finlandii, Szwecji, Danii, Norwegii oraz Islandii.

Źródło: Fortum

Wpis został opublikowany 7 Gru 2018 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć