Elektroenergetyka » Polskie Sieci Elektroenergetyczne i Szkoła Główna Służby…

Polskie Sieci Elektroenergetyczne i Szkoła Główna Służby Pożarniczej będą razem prowadzić badania naukowe i rozwojowe

6 Gru 2018 Możliwość komentowania Polskie Sieci Elektroenergetyczne i Szkoła Główna Służby Pożarniczej będą razem prowadzić badania naukowe i rozwojowe została wyłączona Share 'Polskie Sieci Elektroenergetyczne i Szkoła Główna Służby Pożarniczej będą razem prowadzić badania naukowe i rozwojowe' on Facebook Share 'Polskie Sieci Elektroenergetyczne i Szkoła Główna Służby Pożarniczej będą razem prowadzić badania naukowe i rozwojowe' on Email Share 'Polskie Sieci Elektroenergetyczne i Szkoła Główna Służby Pożarniczej będą razem prowadzić badania naukowe i rozwojowe' on Print Friendly

Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej zawarły porozumienie o współpracy w zakresie działalności naukowej i badawczo-rozwojowej. Uroczyste podpisanie umowy z udziałem Eryka Kłossowskiego – Prezesa Zarządu PSE SA i nadbryg. dr. hab. inż. Pawła Kępki, prof. SGSP – Rektora-Komendanta SGSP, odbyło się 5 grudnia 2018 r. w siedzibie PSE.

Porozumienie określa obszary wzajemnej współpracy PSE i SGSP w zakresie działalności naukowej, badawczo-rozwojowej, a także dydaktycznej i organizacyjnej. Dzięki współpracy PSE uzyskają dostęp do nowocześnie wyposażonych laboratoriów z wysoko wykwalifikowaną kadrą naukową w  zakresie oceny stanu zagrożeń cywilizacyjnych i naturalnych, ochrony życia, zdrowia, mienia.

Z kolei studenci i pracownicy SGSP otrzymają m.in. możliwość  wizyt studyjnych na obiektach należących do operatora elektroenergetycznego systemu przesyłowego (OSP), a także uzyskają wsparcie merytoryczne przy przygotowywaniu: prac dyplomowych, warsztatów, konferencji i sympozjów naukowych.

Celem współpracy przede wszystkim jest wspólne inicjowanie i prowadzenie projektów naukowych i  edukacyjnych.

– Skuteczne wypełnianie misji operatora systemu przesyłowego w gruntownie zmieniającym się otoczeniu wymaga ciągłego kształcenia kadr i doskonalenia technologii związanych z  bezpieczeństwem systemu i infrastruktury elektroenergetycznej. Zawarte porozumienie ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej to kolejny krok temu służący. Jestem przekonany, że wzajemna wymiana doświadczeń i wykorzystanie posiadanego przez PSE i Szkołę Główną Straży Pożarniczej potencjału organizacyjnego i naukowego przyniosą wymierne korzyści dla obu organizacji – powiedział Eryk Kłossowski, Prezes Zarządu PSE SA.

Podejmowanie inicjatyw w obszarze ochrony przeciwpożarowej w działalności związanej z przesyłem energii elektrycznej stanowi istotny element działań doradczych i eksperckich w zakresie kształtowania świadomości i odpowiedzialności za bezpieczeństwo pożarowe, bezpieczeństwo pracy i ochronę środowiska. Zawarcie porozumienia z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi jest odzwierciedleniem misji Uczelni, jaką jest kreowanie wiedzy na potrzeby dynamicznego rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz kadr o najwyższych kwalifikacjach w zakresie oceny stanu zagrożeń cywilizacyjnych i naturalnych. Dzięki wsparciu merytorycznemu i możliwości wizyt studyjnych, wzrośnie efektywność oferty edukacyjnej, odpowiadającej oczekiwaniom rynku pracy – zaznaczył Rektor-Komendant SGSP nadbryg. dr hab. inż. Paweł Kępka, prof. SGSP.

Źródło: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. 

Wpis został opublikowany 6 Gru 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć