Elektroenergetyka » PKEE zaprezentuje na COP24 raport Polish Power Sector is Changing

PKEE zaprezentuje na COP24 raport Polish Power Sector is Changing

6 Gru 2018 Możliwość komentowania PKEE zaprezentuje na COP24 raport Polish Power Sector is Changing została wyłączona Share 'PKEE zaprezentuje na COP24 raport Polish Power Sector is Changing' on Facebook Share 'PKEE zaprezentuje na COP24 raport Polish Power Sector is Changing' on Email Share 'PKEE zaprezentuje na COP24 raport Polish Power Sector is Changing' on Print Friendly

Dzień 6 grudnia jest dedykowany na COP24 energetyce. W jego ramach Polski Komitet Energii Elektrycznej zaprezentuje raport, dotyczący wkładu polskiego sektora energetycznego w realizację globalnej polityki klimatycznej. Jego wyniki będą omawiane przez wybitne polskie i zagraniczne autorytety z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Energii Grzegorzem Tobiszowskim na czele.

Wydarzenia związane z prezentacją raportu PKEE „Polish Power Sector is Changing” rozpoczną się o godzinie 11:30 w Pawilonie Polskim na COP24. Publikacja stanowi podsumowanie kluczowych aspektów działania polskiej energetyki na rzecz zmniejszenia oddziaływań na środowisko. Raport udziela także informacji na temat już przeprowadzonych i nadal planowanych działań w kontekście globalnej i unijnej polityki klimatycznej na tle wybranych krajów UE.

Prezentacja raportu będzie zwieńczona moderowaną dyskusją panelową, w której udział wezmą:

  • Grzegorz Tobiszowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Energii;
  • Henryk Baranowski, Prezes Rady Zarządzającej PKEE;
  • Filip Grzegorczyk, Wiceprezes Rady Zarządzającej PKEE;
  • Mirosław Kowalik, Wiceprezes Rady Zarządzającej PKEE;
  • Jacek Kościelniak, Członek Rady Zarządzającej PKEE;
  • Yvon Slingenberg, Director DG Clima, Komisja Europejska;
  • Matthew Willey, Director of External Affairs, Drax Group.

Wśród omawianych tematów znajdą się m.in. historia i ocena polskiego sektora energetycznego, globalne trendy i perspektywy energetyki, cele UE i polityka klimatyczna, transformacja energetyczna w kontekście światowym, unijnym i polskim, a także JustTransition.

Źródło: Polski Komitet Energii Elektrycznej

Wpis został opublikowany 6 Gru 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć