Ciepłownictwo » Nowa sieć ciepłownicza na Maślicach coraz bliżej

Nowa sieć ciepłownicza na Maślicach coraz bliżej

6 Gru 2018 Możliwość komentowania Nowa sieć ciepłownicza na Maślicach coraz bliżej została wyłączona Share 'Nowa sieć ciepłownicza na Maślicach coraz bliżej' on Facebook Share 'Nowa sieć ciepłownicza na Maślicach coraz bliżej' on Email Share 'Nowa sieć ciepłownicza na Maślicach coraz bliżej' on Print Friendly

W ciągu najbliższych dwóch tygodni Fortum planuje zakończyć prace przy budowie nowej sieci ciepłowniczej na Wrocławskie osiedla Pilczyce i Maślice. Dzięki inwestycji, w ciągu najbliższych trzech lat spółka zasili nową siecią co najmniej 1000 wrocławskich mieszkań i ogrzeje ponad 3000 mieszkańców Wrocławia.

Realizowana inwestycja pozwoli na dostawę ciepła do mieszkań w nowych budynkach oraz tych, które są obecnie ogrzewane z kotłowni lokalnych. Jeżeli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, ciepło do pierwszych odbiorców powinno popłynąć już w połowie grudnia.

Nasza inwestycja zmierza ku końcowi, wszystkie prace odbywają się zgodnie z harmonogramem. Zakończono już prace montażowe na odcinku od Stadionu Miejskiego do ul. Rędzińskiej, w tym pod ulicami: Królewiecką, Maślicką i Rędzińską. W tej chwili prowadzone są prace między ul. Rędzińską i terenem należącym do jednego z deweloperów oraz na ostatnim odcinku wzdłuż ulicy Śliwowej. Cieszę się, że wszystkie prace udało się zrealizować w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców Wrocławia – mówi Mariusz Dzikuć, Dyrektor do Spraw Inwestycji Fortum.

Budowa 2 km nowej sieci ciepłowniczej na wrocławskie osiedla Pilczyce i Maślice to kolejna duża inwestycja Fortum w stolicy Dolnego Śląska. W 2018 r. na nowe przyłączenia i rozwój infrastruktury firma przeznaczyła rekordową kwotę 65 mln zł.

Źródło: FORTUM

Wpis został opublikowany 6 Gru 2018 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć