Emisje, CO2 » Premier Mateusz Morawiecki na Szczycie Klimatycznym COP24:…

Premier Mateusz Morawiecki na Szczycie Klimatycznym COP24: Polska postawiła na trzy hasła – człowiek, technologia i natura

5 Gru 2018 Możliwość komentowania Premier Mateusz Morawiecki na Szczycie Klimatycznym COP24: Polska postawiła na trzy hasła – człowiek, technologia i natura została wyłączona Share 'Premier Mateusz Morawiecki na Szczycie Klimatycznym COP24: Polska postawiła na trzy hasła – człowiek, technologia i natura' on Facebook Share 'Premier Mateusz Morawiecki na Szczycie Klimatycznym COP24: Polska postawiła na trzy hasła – człowiek, technologia i natura' on Email Share 'Premier Mateusz Morawiecki na Szczycie Klimatycznym COP24: Polska postawiła na trzy hasła – człowiek, technologia i natura' on Print Friendly

Polska podczas Szczytu Klimatycznego postawiła na trzy hasła – człowiek, technologia i natura – chodzi o transformację systemów energetycznych, elektromobilność oraz odpowiednie zarządzanie przyrodą – powiedział Premier podczas Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach (COP24). Jak dodał, zostały one przyjęte bardzo pozytywnie.

Szef Rządu zwrócił uwagę, że przez ostatnie 25 lat Polska dokonała dużo w zakresie efektywności energetycznej. Jak ocenił, aby osiągnąć założony cel zrównania emisji i jej pochłaniania musimy podejmować działania we wszystkich sektorach, a innowacje muszą być głównym motorem transformacji energetycznej. – Podejmujemy nowatorskie i wiodące wysiłki w zakresie elektromobilności. W Europie rozpoczęliśmy jedną z największych transformacji w zakresie wdrożenia elektromobilności w transporcie publicznym – mówił Premier.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd dba też o drugą stronę równania, gdzie Polska była i jest wiodącym orędownikiem pochłaniania dwutlenku węgla przez lasy.

Premier poinformował o działaniach zmierzających do realizacji wyznaczonych celów w polskiej polityce klimatycznej. Wpisujemy się w politykę klimatyczną Unii Europejskiej. Ta transformacja leży długofalowo w naszym interesie, jednak wiąże się z wieloma wyzwaniami, dlatego powołujemy wraz z Bankiem Światowym Fundusz Transportu Niskoemisyjnego.

W najbliższych 10 latach zobowiązujemy się zaangażować środki – 3-4 mld euro na transformację w kierunku transportu niskoemisyjnego – kontynuował Szef Rządu.

Zaznaczył, że Polska jest doceniana za realizację celów z Protokołu z Kioto. Przekroczyliśmy nasze cele bardzo wyraźnie, a redukcja emisji o ponad 30% robi wrażenie.

Premier Mateusz Morawiecki podczas Szczytu COP24 zaakcentował także, że Polska popiera zieloną transformację oraz chce przekształcać poszczególne sektory przemysłowe, podchodzimy jednak do transformacji w sposób odpowiedzialny społecznie patrząc na losy poszczególnych grup społecznych.

Redukcja emisji dwutlenku węgla to zobowiązanie globalne – powiedział Premier Mateusz Morawiecki i dodał, – my, Europejczycy jesteśmy szczególnie zobowiązani do wytyczania innowacyjnych szlaków dbałości o klimat.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Wpis został opublikowany 5 Gru 2018 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć