Ciepłownictwo » PGE Energia Ciepła i krakowski MPEC zlikwidują ponad 4 tys.…

PGE Energia Ciepła i krakowski MPEC zlikwidują ponad 4 tys. piecyków gazowych w mieszkaniach Spółdzielni Mieszkaniowej Ugorek

4 Gru 2018 Możliwość komentowania PGE Energia Ciepła i krakowski MPEC zlikwidują ponad 4 tys. piecyków gazowych w mieszkaniach Spółdzielni Mieszkaniowej Ugorek została wyłączona Share 'PGE Energia Ciepła i krakowski MPEC zlikwidują ponad 4 tys. piecyków gazowych w mieszkaniach Spółdzielni Mieszkaniowej Ugorek' on Facebook Share 'PGE Energia Ciepła i krakowski MPEC zlikwidują ponad 4 tys. piecyków gazowych w mieszkaniach Spółdzielni Mieszkaniowej Ugorek' on Email Share 'PGE Energia Ciepła i krakowski MPEC zlikwidują ponad 4 tys. piecyków gazowych w mieszkaniach Spółdzielni Mieszkaniowej Ugorek' on Print Friendly

Krakowska Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, MPEC Kraków i Spółdzielnia Mieszkaniowa Ugorek podpisały kompleksową umowę w ramach realizacji programu „Ciepła woda bez piecyka”. Dzięki umowie, w ciągu najbliższych kilku lat z blisko 60 budynków spółdzielni, zamieszkałych przez około 7500 osób, znikną 4255 piecyki gazowe.

„Ciepła woda bez piecyka” to jeden z najbardziej dynamicznych programów, służący poprawie bezpieczeństwa i podnoszeniu komfortu życia mieszkańców Krakowa. Program jest realizowany od 2004 r. przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie, Krakowską Elektrociepłownię PGE Energia Ciepła oraz CEZ Skawina. W ciągu 15 lat trwania Programu w 811 blokach mieszkalnych blisko 35 tys. piecyków gazowych zastąpiono instalacją centralnej ciepłej wody. Podpisana dzisiaj umowa kompleksowa, czyli obejmująca wszystkie budynki należące do Spółdzielni Mieszkaniowej Ugorek, pozwoli na likwidację ponad 4 tys. kolejnych piecyków gazowych.

Cieszymy się, że to już siedemnasta krakowska spółdzielnia, która zdecydowała się na kompleksowe zastąpienie niebezpiecznych dla życia i zdrowia piecyków gazowych, komfortem ciepłej wody z miejskiej sieci ciepłowniczej – powiedział Marian Łyko, Prezes Zarządu MPEC w Krakowie.

Korzystający z programu „Ciepła woda bez piecyka” otrzymują od PGE Energia Ciepła dofinansowanie przeznaczone na wykonanie instalacji wewnątrz budynku, a sfinansowany przez MPEC indywidualny węzeł cieplny, który eliminuje piecyki gazowe, zasilany jest przez cały rok ciepłem z miejskiej sieci – podkreślił Mariusz Michałek, Dyrektor Krakowskiej Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

Przyłączania do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz centralnej, ciepłej wody wpisują się w rządowy program „Czyste powietrze”, który wspiera działania na rzecz walki z niską emisją, jedną z głównych przyczyn smogu, co w Krakowie ma szczególnie znaczenie. Z ciepłej wody podgrzewanej z miejskiej sieci korzystają już w całości lub częściowo mieszkańcy 16 krakowskich spółdzielni mieszkaniowych, które podpisały umowy kompleksowe i sukcesywnie likwidują piecyki gazowe w swoich budynkach.

Piecyki zostały zlikwidowane również w dziesiątkach instytucji, szkołach, przedszkolach czy placówkach kultury. Największą zaletą centralnej ciepłej wody jest podgrzewanie jej poza mieszkaniem. Całkowicie likwiduje to ryzyko zatruciem tlenkiem węgla, które występuje w przypadku użytkowania piecyka gazowego. MPEC i PGE Energia Ciepła w programie „Ciepła woda bez piecyka” dofinansowują realizacje projektów poprzez dostawę węzła cieplnego i współfinansowanie wykonania instalacji wewnętrznej.

Źródło: PGE ENERGIA CIEPŁA S.A.

Wpis został opublikowany 4 Gru 2018 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć