News » IoT przyszłością elektroenergetyki

IoT przyszłością elektroenergetyki

4 Gru 2018 Brak komentarzy Share 'IoT przyszłością elektroenergetyki' on Facebook Share 'IoT przyszłością elektroenergetyki' on Email Share 'IoT przyszłością elektroenergetyki' on Print Friendly

Jednym z ważniejszych kierunków rozwoju branży energetycznej jest stworzenie nowego systemu dystrybucji energii elektrycznej, który w XXI wieku powinien być inteligentny, bezpieczny i zrównoważony. Nowy wyłącznik Masterpact MTZ jako część architektury EcoStruxure umożliwia zbudowanie takiego systemu – wszystko w oparciu o IoT.

Nowy wyłącznik Masterpact MTZ to rozwiązanie, które właściwie wytycza nowy kierunek w komunikacji człowiek-maszyna. Łączność Bluetooth, NFC czy Ethernet pozwala na wykorzystanie urządzeń mobilnych do sterowania wyłącznikiem oraz monitorowania wielkości elektrycznych sieci zabezpieczanej przez Masterpact MTZ – wyjaśnia Anna Nowak-Jaworska.

IoT w sektorze elektroenergetycznym

Jeśli chodzi o rozwój IoT w sektorze elektroenergetycznym to kluczem do sukcesu są rozwiązania uniwersalne i proste w obsłudze.

Masterpact MTZ to przykład na to, że IoT ma szansę rozwinąć się w elektroenergetyce na dużą skalę. Znajduje zastosowanie praktycznie we wszystkich typach instalacji elektrycznych niskiego napięcia, a jego obsługa jest stosunkowo łatwa – można nim sterować za pomocą zwykłego smartfona – dodaje Anna Nowak-Jaworska.

Dodatkowo każdy Masterpact MTZ może być aktualizowany i personalizowany przez dodatkowe aplikacje pobierane ze strony www. Co istotne aktualizacja nie wymaga wyłączenia rozdzielnicy. Więcej informacji o wyłącznikach mocy Masterpact MTZ można zdobyć na stronie producenta oraz podczas nadchodzącego webinaru.

Źródło: Schneider Electric 

Wpis został opublikowany 4 Gru 2018 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć