Sport w energetyce » Drużyna PGE rośnie w siłę

Drużyna PGE rośnie w siłę

4 Gru 2018 Możliwość komentowania Drużyna PGE rośnie w siłę została wyłączona Share 'Drużyna PGE rośnie w siłę' on Facebook Share 'Drużyna PGE rośnie w siłę' on Email Share 'Drużyna PGE rośnie w siłę' on Print Friendly

Pływacy, lekkoatleci oraz łyżwiarz – pięciu utalentowanych sportowców dołączyło do „sportowej drużyny” PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Do grona podopiecznych PGE dołączyło pięciu nowych zawodników: Alicja Tchórz, Klaudia Siciarz, Damian Czykier, Konrad Czerniak i Artur Nogal. Sportowcom zaoferowano indywidualne umowy sponsorskie zakładające roczne wsparcie finansowe z możliwością przedłużenia współpracy. Wyboru zawodników, z którymi PGE nawiązało współpracę, dokonano na podstawie rekomendacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wspieranie sportu jest wpisane w DNA naszej firmy. To także ogromna inwestycja w markę, tym samym szansa na promocję zarówno w kraju, jak i za granicą. Cieszymy się, że możemy wspierać karierę sportową tych utalentowanych zawodników i jednocześnie przyczyniać się do rozwoju polskiego sportu, a także, w co głęboko wierzymy, narodzin kolejnych mistrzów – mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Alicja Tchórz jest pływaczką, uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Jest dwukrotną wicemistrzynią Europy Seniorów. W swojej dotychczasowej karierze zdobyła także 132 medale mistrzostw Polski Seniorów, w tym 85 zł. Ustanowiła rekordy Polski na 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym. Jako pierwsza Polka przełamała barierę jednej minuty (basen 25 m) na dystansie 100 m – aktualny Rekord Polski Alicji to 57,17 s. Na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym w Polsce jest niepokonana od 2009 r.

Artur Nogal to reprezentant Polski w łyżwiarstwie szybkim, zawodnik Legii Warszawa, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Soczi (2014) i Pjongczangu (2018). Na swoim koncie ma złoty medal Mistrzostw Świata juniorów w Moskwie (2010). Jest wielokrotnym mistrzem Polski.

Lekkoatletka Klaudia Siciarz jest halową mistrzynią Polski w biegu na 60 m przez płotki oraz brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na 100 m przez płotki. Należy do niej halowy rekord świata juniorów w biegu na 60 m. Płotkarka uzyskała także 12. wynik w historii polskiej lekkoatletyki w biegu na 100 m.

Konrad Czerniak to trzykrotny medalista Mistrzostw Świata w pływaniu oraz dwukrotny mistrz Europy. Ustanowił sześć indywidualnych rekordów Polski. Był wyróżniony medalem za zasługi dla lubelskiego sportu oraz dwukrotnie zdobył tytuł Najlepszego Sportowca Lubelszczyzny. W 2011 r. zajął 9. miejsce w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca Polski, trzy razy był w pierwszej „20” tego rankingu.

Damian Czykier jest lekkoatletą specjalizującym się w biegu na 110 metrów przez płotki. Do jego największych osiągnięć należy m.in. dwukrotne zdobycie czwartego miejsce podczas Mistrzostw Europy oraz udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016).

Pięcioro nowych zawodników w „drużynie” PGE dołączy do innych sportowców wspieranych przez największą firmę energetyczną w Polsce – Zofii Klepackiej-Noceti (żeglarstwo) oraz Waldemara Stawowczyka (psie zaprzęgi).

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Wpis został opublikowany 4 Gru 2018 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć