Edukacja » PGE GiEK skutecznym partnerem w kształceniu zawodowym

PGE GiEK skutecznym partnerem w kształceniu zawodowym

21 Lis 2018 Możliwość komentowania PGE GiEK skutecznym partnerem w kształceniu zawodowym została wyłączona Share 'PGE GiEK skutecznym partnerem w kształceniu zawodowym' on Facebook Share 'PGE GiEK skutecznym partnerem w kształceniu zawodowym' on Email Share 'PGE GiEK skutecznym partnerem w kształceniu zawodowym' on Print Friendly

Zespół Elektrowni Dolna Odra, należący do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, będącej częścią Grupy Kapitałowej PGE, wziął udział w targach edukacyjnych „Skuteczne partnerstwo w kształceniu zawodowym” w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj Swój Talent”. 6 i 7 listopada PGE GiEK oddział ZEDO, jako największy pracodawca w regionie, poszukiwał pracowników, którzy w przyszłości zniwelują lukę pokoleniową, spowodowaną przejściem części załogi na emeryturę.

W wydarzeniu zorganizowanym w szczecińskiej Netto Arenie wzięło udział ponad 80 wystawców z całego województwa zachodniopomorskiego. Zainteresowani mogli zapoznać się z ofertami szkół policealnych, zawodowych i technicznych oraz przedsiębiorstw z branży chemicznej, medycznej, budowlanej, metalowej, logistycznej, energetycznej, informatycznej, usługowej, jak również morskiej i śródlądowej.

Widzę olbrzymią potrzebę pozyskania nowych pracowników w najbliższym czasie. Do 2025 r. powstanie duża luka pokoleniowa, dlatego też, już teraz musimy myśleć jak temu zaradzić – powiedział Norbert Grudzień, Dyrektor Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Targi edukacyjne to dobre miejsce na poszukiwanie nowych pracowników, ale również na wymianę doświadczeń pomiędzy przedsiębiorstwami. Przede wszystkim, wydarzenie skierowane jest do młodych ludzi, którzy mając w jednym miejscu wiele branż, wielu potencjalnych przyszłych pracodawców, mogą wybrać to, co ich najbardziej interesuje. Dzisiaj na pewno nie wszyscy uczestnicy targów mają sprecyzowaną ścieżkę zawodową, ale dzięki takim inicjatywom Ci niezdecydowani mogą naocznie poznać specyfikę danego miejsca pracy oraz porozmawiać z pracownikami na poszczególnych stoiskach. Bez wątpienia może się to przełożyć na wybór konkretnej ścieżki edukacyjnej, przygotowującej młodą osobę do pracy w konkretnym przedsiębiorstwie – dodał Jacek Śniegowski, Dyrektor Techniczny Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Na „energetycznym” stoisku zaprezentowanym przez Oddział ZEDO oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie, z którym oddział ma podpisaną umowę o współpracy, można było zapoznać się z multimedialnymi prezentacjami opisującymi działalność elektrowni z oddziału. Ponadto, dużym zainteresowaniem cieszyły się rowery, które podczas pedałowania produkowały energię oraz podświetlały żarówki. Wydział Diagnostyki Kontroli Technicznej zaprezentował swój sprzęt m.in. kamerę termowizyjną, dzięki której można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i przyśpieszyć proces usuwania ewentualnych usterek.

Tegoroczne targi edukacyjne są trzecią edycją Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Wydarzenie zorganizowało Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA

Wpis został opublikowany 21 Lis 2018 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć