CSR w energetyce » Leszno świętuje niepodległość nowym patriotycznym muralem

Leszno świętuje niepodległość nowym patriotycznym muralem

13 Lis 2018 Możliwość komentowania Leszno świętuje niepodległość nowym patriotycznym muralem została wyłączona Share 'Leszno świętuje niepodległość nowym patriotycznym muralem' on Facebook Share 'Leszno świętuje niepodległość nowym patriotycznym muralem' on Email Share 'Leszno świętuje niepodległość nowym patriotycznym muralem' on Print Friendly

Enea, stawiając sobie za cel upamiętnienie i uczczenie wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, aktywnie angażuje się w patriotyczne projekty. W Lesznie, dzięki wsparciu Enei, powstał mural z wizerunkiem Ignacego Jana Paderewskiego.

Mural na ścianie kamienicy przy al. Jana Pawła II przedstawia Ignacego Jana Paderewskiego, wybitnego polskiego pianistę i kompozytora, działacza niepodległościowego, męża stanu i polityka. To przyjazd Paderewskiego do Poznania w grudniu 1918 r. stał się impulsem do wybuchu Powstania Wielkopolskiego, dzięki któremu Leszno i Wielkopolska wróciły do granic niepodległej Polski.

Jesteśmy dumni z polskiej historii i narodowych osiągnięć, dlatego Enea jako firma odpowiedzialna społecznie, jest częścią ogólnopolskich obchodów. Ogromną wartością tego muralu jest jego dostępność dla wszystkich mieszkańców Leszna i odwiedzających to miasto. Jestem przekonany, że znajdzie się wiele takich osób, które zatrzymają się w codziennej gonitwie, by choć na chwilę zadumać się nad przeszłością i bohaterami tamtych wydarzeń – powiedział Sławomir Szczot, Wiceprezes Enei Serwis ds. Rozwoju.

To już trzeci mural, który powstał przy wsparciu Enei. W czerwcu uroczyście odsłonięty został mural w Poznaniu. Jest on hołdem złożonym wielkopolskim powstańcom, upamiętniając tym samym wydarzenia z 1918 r. Grafika przedstawia defiladę baonu zapasowego 10 Pułku Strzelców Wielkopolskich w Poznaniu odbieraną przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego.

We wrześniu pojawił się historyczny mural w Pile. Widnieją na nim wizerunki trzech mężów stanu i polityków (Ignacego Jana Paderewskiego, Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego), którzy na kartach historii zapisali się swoją działalnością niepodległościową.

Mural w Lesznie jest wspólnym projektem samorządu Leszna, Wojewody Wielkopolskiego, Klubu Sportowego Unia Leszno, Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych oraz Enei. Autorem grafiki jest dr hab. Arkadiusz Marcinkowski z Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

Źródło: ENEA

Wpis został opublikowany 13 Lis 2018 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć