News » Rozliczenia za sprzedaż energii elektrycznej i gazu po…

Rozliczenia za sprzedaż energii elektrycznej i gazu po zaprzestaniu działalności przez Energetyczne Centrum

9 Lis 2018 Komentarze: 1 Share 'Rozliczenia za sprzedaż energii elektrycznej i gazu po zaprzestaniu działalności przez Energetyczne Centrum' on Facebook Share 'Rozliczenia za sprzedaż energii elektrycznej i gazu po zaprzestaniu działalności przez Energetyczne Centrum' on Email Share 'Rozliczenia za sprzedaż energii elektrycznej i gazu po zaprzestaniu działalności przez Energetyczne Centrum' on Print Friendly

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń od odbiorców energii i gazu dotyczących kwestii związanych z rozliczeniem, w tym możliwością odzyskania nadpłaty za energię elektryczną lub paliwo gazowe od przedsiębiorstwa Energetyczne Centrum S.A., które zaprzestało w pierwszej połowie września 2018 r. działalności w zakresie sprzedaży energii elektrycznej i paliwa gazowego, informujemy, że konsumenci, którzy mieli zawarte umowy z Energetycznym Centrum S.A., powinni zapłacić za energię elektryczną na rachunek tej Spółki za okres do 10 września 2018 r., natomiast z tytułu sprzedaży paliwa gazowego za okres do 11 września 2018 r.

Należności z tytułu energii elektrycznej oraz paliwa gazowego za okres odpowiednio po 10 i 11 września 2018 r., odbiorcy powinni uiszczać na rzecz przedsiębiorstw energetycznych świadczących im usługę tj. w przypadku sprzedaży energii – sprzedawcy świadczącemu usługę sprzedaży rezerwowej, nowemu wybranemu przez odbiorcę sprzedawcy, natomiast w przypadku paliwa gazowego – sprzedawcy awaryjnemu, którym z mocy prawa jest PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.

Wpis został opublikowany 9 Lis 2018 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

1 komentarz do “Rozliczenia za sprzedaż energii elektrycznej i gazu po zaprzestaniu działalności przez Energetyczne Centrum”

 1. Beniamin, 21 Lis 2018 o 19:07

  Tak to sobie wymyślono, że zapłaciłem za gaz Energetycznemu Centrum 26 września tradycyjnie z góry .
  21.11 dostałem kolejną fakturę (~500pln) za ten sam okres od PGNIG gdzie wpisano odczyt rzeczywisty z dnia 12.09.2018 z kapelusza ,
  znów po nocach piszą rozporządzenia w dodatku działające wstecz . Geniusze

  E.C. SA zawiesiło BOK i nawet nie mogę faktur wydrukować . Panowie i Panie z nadzoru wystarczyło patrzeć im lepiej na ręce i puścić rozporządzenie 2mc przed wejściem w życie .
  z pow . odbiorca detaliczny

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć