EkoMobility » Kolejna, innowacyjna inwestycja Toyota Motors w Polsce

Kolejna, innowacyjna inwestycja Toyota Motors w Polsce

31 Paź 2018 Możliwość komentowania Kolejna, innowacyjna inwestycja Toyota Motors w Polsce została wyłączona Share 'Kolejna, innowacyjna inwestycja Toyota Motors w Polsce' on Facebook Share 'Kolejna, innowacyjna inwestycja Toyota Motors w Polsce' on Email Share 'Kolejna, innowacyjna inwestycja Toyota Motors w Polsce' on Print Friendly

278 mln zł to wartość najnowszej inwestycji w Polsce Toyota Motors – jednej z największych firm motoryzacyjnych na świecie. Rozbudowany o nową linię produkcyjną wałbrzyski zakład Toyota Manufacturing będzie produkował m.in. przekładnie hybrydowe. Tym samym wałbrzyska fabryka jako pierwsza w Europie będzie dostarczać te nowoczesne komponenty.

W uroczystości uruchomienia przekładni udział wziął wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa, który odczytał list premiera Mateusza Morawieckiego.

Szanowni Państwo, nasz kraj nie bez przyczyny staje się fabryką Europy. Nie dostarczamy jak dawniej taniej siły roboczej, lecz skutecznie uczestniczymy w globalnej konkurencji. Solidny i zrównoważony wzrost gospodarczy, dobry klimat inwestycyjny, a także wielki potencjał polskich pracowników stanowią o naszym sukcesie. Cieszę się, że rusza kolejna zaawansowana technologicznie i niezwykle perspektywiczna inwestycja, która zwiększy kompetencje naszych pracowników i nasze szanse rozwojowe – napisał w liście do uczestników wydarzenia Szef Rządu.

Wiceminister Marcin Ociepa podkreślił, że: przedsięwzięcie jest potwierdzeniem istnienia w Polsce korzystnych warunków dla rozwoju firm, w tym firm zagranicznych. To również dowód na systematyczne umacnianie się gospodarki Polski i jej znaczenia na świecie. Naszym celem jest konsekwentny i ciągły rozwój polityki gospodarczej uwzględniającej potrzeby gospodarki naszego kraju wraz z kreowaniem instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców.

Zakłady w Polsce stanowią centrum napędów konwencjonalnych i hybrydowych Toyoty i jednocześnie integralną część rewolucji hybrydowej Toyoty w Europie. W Polsce firma ma dwie fabryki – w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Wartość wszystkich inwestycji Toyota w Polsce to 4,5 mld zł. Powstało dzięki nim ponad 2 tys. nowych miejsc pracy.

Źródło: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii

Wpis został opublikowany 31 Paź 2018 w następujących kategoriach: EkoMobility, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć