Sport w energetyce » Oświadczenie Grupy Energa ws. wsparcia dla Gdańskiego sportu

Oświadczenie Grupy Energa ws. wsparcia dla Gdańskiego sportu

30 Paź 2018 Możliwość komentowania Oświadczenie Grupy Energa ws. wsparcia dla Gdańskiego sportu została wyłączona Share 'Oświadczenie Grupy Energa ws. wsparcia dla Gdańskiego sportu' on Facebook Share 'Oświadczenie Grupy Energa ws. wsparcia dla Gdańskiego sportu' on Email Share 'Oświadczenie Grupy Energa ws. wsparcia dla Gdańskiego sportu' on Print Friendly

29 października 2018 r. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, podczas debaty w Radio Gdańsk odnosił się do zaangażowania Grupy Energa w gdański sport.

W związku z powyższym informujemy, jakie jest realne zaangażowanie Grupy Energa w sport w Gdańsku. Tylko w okresie 2016-2018 wsparliśmy w ramach sponsoringu łącznie 36 inicjatyw i klubów sportowych z terenu miasta, zarówno zawodowych, jak też młodzieżowych czy pasjonackich. W tej liczbie zawierały się lub wciąż zawierają m.in. Lechia Gdańsk (zarówno drużyna piłki nożnej mężczyzn, jak też m.in. fundacja czy klub lekkoatletyczny), Wybrzeże Gdańsk, Maraton Solidarności, Puchar Poczty Polskiej i uczniowskie kluby sportowe, jak De La Salle czy „Szóstka”. Wspieraliśmy też m.in. kolejne edycje Biegu Św. Dominika w latach 2016-2018, 65-lecie Zenona Plecha w Gdańsku, festiwal „60. urodziny Andrzeja – sprawni i niepełnosprawni razem” czy sekcję szermierki AZS-AWFiS Gdańsk. Grupa Energa sponsoruje też reprezentację Polski kobiet i mężczyzn w bobslejach i skeletonie, których związek ma siedzibę w Gdańsku.

Pragniemy w związku z tym podkreślić, że dzięki znaczącemu wsparciu Grupy Energa wiele gdańskich klubów może funkcjonować sprawnie i bez zmartwień o swoją kondycję finansową.

Źródło: ENERGA SA

Wpis został opublikowany 30 Paź 2018 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć