Sport w energetyce » Znamy 24 finalistów turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup

Znamy 24 finalistów turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup

22 Paź 2018 Możliwość komentowania Znamy 24 finalistów turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup została wyłączona Share 'Znamy 24 finalistów turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup' on Facebook Share 'Znamy 24 finalistów turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup' on Email Share 'Znamy 24 finalistów turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup' on Print Friendly

Przez trzy dni, ponad 1000 młodych piłkarzy małopolskich, śląskich i dolnośląskich klubów walczyło o 24 przepustki do wielkiego finału. Ten na początku w 2019 r. w Krakowie.

W całym turnieju rywalizację rozpoczęło 100 drużyn – 40 z województwa małopolskiego i po 30 z województw śląskiego i dolnośląskiego. W trzech częściach rozgrywek, zorganizowanych kolejno w krakowskiej TAURON Arenie (16 października), Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej (17 października) i wrocławskiej Hali Orbita (18 października) zagrało łącznie ponad 1000 młodych piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat.

Każda z ośmioosobowych drużyn rozegrała w eliminacjach cztery dziesięciominutowe mecze. Osiem najlepszych zespołów wyłonionych w każdej części kwalifikacji, pojedzie na początku 2019 roku do Krakowa na finał turnieju.

Z małopolskich eliminacji do finału awansowały: UKS Akademia Piłkarska Champions Chrzanów, Klub Sportowy Zakopane, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy MINERALNI, Ludowy Klub Sportowy „Płomień” Limanowa, Ludowy Klub Sportowy Mordarka.

Z rywalizacji drużyn z województwa śląskiego najlepsi okazali się: Grom Tychy; MUKP Dąbrowa Górnicza; Zaborze Zabrze; Grunwald Ruda Śląska i Akademia Pyskowice.

A z etapu, który odbył się we Wrocławiu na krakowski finał pojadą: Hattrick Głuchołazy (pierwsza drużyna) Hattrick Głuchołazy (druga drużyna rocznik), LKS Nysa Kłaczyna, Orlik Łagiewniki, AP Oleśnica, Kuźnia Jawor, TS Chemik oraz GLKS Rudawy.

Młodzi sportowcy, rywalizujący w rozgrywkach, otrzymali pamiątkowe medale oraz stroje sportowe. Każdy drużyna, która weźmie udział w finałowym turnieju, zdobędzie dla swojego klubu atrakcyjne nagrody finansowe.

„TAURON Energetyczny Junior Cup” odbywa się pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Energii oraz wojewodów Małopolskiego i Śląskiego.

Projekt wraz ze swoim sportowym charakterem wpisuje się również w obchody 100-lecia niepodległości Polski.

„TAURON Energetyczny Junior Cup” to jedna z inicjatyw zorganizowanych w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców” stworzonego na potrzeby wsparcia sportu młodzieżowego w wielu dyscyplinach m.in. piłki ręcznej i siatkówki.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 22 Paź 2018 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć