Sport w energetyce » Rywalizacja 100 drużyn na 100-lecie niepodległości – w Krakowie…

Rywalizacja 100 drużyn na 100-lecie niepodległości – w Krakowie rusza „TAURON Energetyczny Junior Cup”

16 Paź 2018 Możliwość komentowania Rywalizacja 100 drużyn na 100-lecie niepodległości – w Krakowie rusza „TAURON Energetyczny Junior Cup” została wyłączona Share 'Rywalizacja 100 drużyn na 100-lecie niepodległości – w Krakowie rusza „TAURON Energetyczny Junior Cup”' on Facebook Share 'Rywalizacja 100 drużyn na 100-lecie niepodległości – w Krakowie rusza „TAURON Energetyczny Junior Cup”' on Email Share 'Rywalizacja 100 drużyn na 100-lecie niepodległości – w Krakowie rusza „TAURON Energetyczny Junior Cup”' on Print Friendly

W TAURON Arenie Kraków rozpoczynają się zmagania młodzieżowych drużyn piłkarskich w turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup”. Pierwszy gwizdek małopolskich eliminacji rozbrzmi o godzinie 9:00.

Podczas eliminacji w Krakowie rywalizować ze sobą będzie 40 drużyn piłkarskich z całego województwa małopolskiego. Stawką zmagań będzie awans do finałowej części turnieju, w której zagrają najlepsze drużyny z południowej Polski.

Ośmioosobowe drużyny rozegrają w eliminacjach po pięć dziesięciominutowych meczów. Osiem najlepszych zespołów awansuje do wielkiego finału, który odbędzie się na początku przyszłego roku.

W całym turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup” rywalizować będzie w sumie 100 drużyn – 40 z województwa małopolskiego i po 30 z województw śląskiego oraz dolnośląskiego i łącznie zagra w nim ponad 1000 młodych piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat. Dwie pozostałe części eliminacyjne zostaną rozegrane w Hali MOSiR w Dąbrowie Górniczej (17 października) oraz wrocławskiej Hali Orbita (18 października).

Młodzi sportowcy, którzy wezmą udział w rozgrywkach, otrzymają pamiątkowe medale oraz stroje sportowe, a każda drużyna, która dotrze do części finałowej, zdobędzie dla swojego klubu atrakcyjne nagrody finansowe.

„TAURON Energetyczny Junior Cup” odbywa się pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Energii oraz wojewodów Małopolskiego i Śląskiego i Dolnośląskiego.

„TAURON Energetyczny Junior Cup” to jedna z inicjatyw zorganizowanych w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców” stworzonego na potrzeby wsparcia sportu młodzieżowego w wielu dyscyplinach m.in. piłki ręcznej i siatkówki.

Projekt wraz ze swoim sportowym charakterem wpisuje się również w obchody 100-lecia niepodległości Polski.

Źródło: TAURON Polska Energia S.A.

Wpis został opublikowany 16 Paź 2018 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć