News » Nowa Energia: IX Konferencja „Inwestycje w Energetyce,…

Nowa Energia: IX Konferencja „Inwestycje w Energetyce, Ciepłownictwie i Przemyśle – Nowe Technologie dla Ochrony Środowiska” za nami

12 Paź 2018 Możliwość komentowania Nowa Energia: IX Konferencja „Inwestycje w Energetyce, Ciepłownictwie i Przemyśle – Nowe Technologie dla Ochrony Środowiska” za nami została wyłączona Share 'Nowa Energia: IX Konferencja „Inwestycje w Energetyce, Ciepłownictwie i Przemyśle – Nowe Technologie dla Ochrony Środowiska” za nami' on Facebook Share 'Nowa Energia: IX Konferencja „Inwestycje w Energetyce, Ciepłownictwie i Przemyśle – Nowe Technologie dla Ochrony Środowiska” za nami' on Email Share 'Nowa Energia: IX Konferencja „Inwestycje w Energetyce, Ciepłownictwie i Przemyśle – Nowe Technologie dla Ochrony Środowiska” za nami' on Print Friendly

Zakończyła się IX Konferencja „Inwestycje w Energetyce, Ciepłownictwie i Przemyśle – Nowe Technologie dla Ochrony Środowiska”, która miała miejsce w dniach 9-10 października br. w Opolu.

Moderatorem Konferencji był dr inż. Grzegorz Wielgosiński, prof. PŁ z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Uczestników przywitał Bernard Ptaszyński, Dyrektor Oddziału Elektrownia Opole, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA.

Partnerem Głównym Konferencji była Grupa Azoty S.A., pozostałymi Partnerami byli: ORIONTEC Sp. z o.o. Sp. k. oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA.

I PANEL

Na temat kluczowej roli przedsiębiorstw energetyki cieplnej dla ochrony środowiska w miastach wypowiedział się moderator Konferencji – dr inż. Grzegorz Wielgosiński, prof. PŁ z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska na Politechnice Łódzkiej. Przedstawiciele Grupy Azoty SA omówili temat „Efekt RedNox – oferta i doświadczenie Grupy Azoty w redukcji tlenków azotu”.

 

O rozruchu bloku 910 MW mówił Adam Kampa, Prezes Zarządu Nowe Jaworzno Grupa TAURON Sp. z o.o. Nowoczesne technologie w uzdatnianiu wody zaprezentował natomiast Szymon Skaba, Przedstawiciel Techniczno-Handlowy w Oriontec Sp. z o.o. Sp. k.

 

 

II PANEL

„Dostosowanie bloków nr 5-8 w Elektrowni Dolna Odra do wymagań konkluzji BAT”- to tytuł referatu, który  wygłosił Norbert Grudzień, Dyrektor Oddziału Zespół Elektrowni Dolna Odra – PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA. Iwona Śpiewak, Dyrektor ds. Oczyszczania Spalin w SBB ENERGY S.A. wygłosiła prezentację pt. „Instalacje DeNOx pod indywidualne potrzeby klienta”.

 

O projekcie badawczo-wdrożeniowym CO2 – SNG przetwarzania CO2 w syntetyczny gaz ziemny przy udziale nadmiarowej energii z OZE mówił Janusz Tchórz, Dyrektor Departamentu Badań, Technologii i Rozwoju w TAURON Wytwarzanie S.A. Spełnienie wymogów BAT dotyczących emisji HCl, HF i rtęci z wykorzystaniem technologii mokrego skrubera firmy Valmet omówił Maciej Zieliński, Valmet Technologies Sp. z o.o. O poprawie skuteczności usuwania SO2, pyłu i Hg w istniejących absorberach IOS mówił dr inż. Artur Salamon, Przedstawiciel ANDRITZ AG.

III PANEL

Na temat przymiarki technicznej i ekonomicznej odzysku energii odpadowej z żużla kotła ciepłowniczego wypowiedział się Mariusz Tańczuk z Działu Handlowego Energetyki Cieplnej Opolszczyzny SA. O innowacyjnych technologiach energetycznego wykorzystania paliwa alternatywnego mówił Bartosz Gręziak, Kierownik ds. Rozwoju w NOVAGO Sp. z o.o.

 

„Ciągły pomiar zawartości rtęci” – to tytuł prezentacji, którą przedstawił Przemysław Bajor, Inżynier Sprzedaży, SICK Sp. z o.o. O ruchu regulacyjnym – jako jednym z ważniejszych faz rozruchu instalacji energetycznych mówił Marcin Radecki, Dyrektor ds. Rozwoju w TERMALL Sp. z o.o. Rozruch Moc Ekologia. „Redukcje NOx, SO3, kwaśnego punktu rosy i pyłów – przykłady indywidualnego doboru technologii do warunków pracy kotła celem rozwiązania problemów eksploatacyjnych i zobowiązań emisyjnych” – to tytuł prezentacji, którą wygłosiła Teresa Motyczyńska, Key Account Manager w ERC Technik GmbH. Nowoczesne rozwiązania odpylania i neutralizacji zanieczyszczeń ze spalin omówił Maciej Piszczałka, Prezes Zarządu Herding Polska Sp. z o.o.

IV PANEL

Na temat najnowszych zmian w prawie ochrony środowiska mające wpływ na realizację inwestycji mówiła Agnieszka Skorupińska, Counsel, Lider Praktyki Prawa Ochrony Środowiska w Kancelarii CMS.

 

 

 

Podczas wieczornej kolacji wręczane były nagrody ufundowane przez firmę Oriontec Sp. z o.o. Sp. k.SICK Sp. z o.o. oraz Wydawnictwo „Nowa Energia”.

 

 

 

 

 

 

 

W drugim dniu Konferencji odbyła się wycieczka techniczna. Uczestnicy zwiedzali Energetykę Cieplną Opolszczyzny SA.

Pełna fotorelacja

Wydawnictwo „Nowa Energia”

Wpis został opublikowany 12 Paź 2018 w następujących kategoriach: News, Wydarzenia - relacje. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć