News » Minister Tobiszowski na debacie „Areopag Energetyki Odnawialnej…

Minister Tobiszowski na debacie „Areopag Energetyki Odnawialnej 2018”

11 Paź 2018 Możliwość komentowania Minister Tobiszowski na debacie „Areopag Energetyki Odnawialnej 2018” została wyłączona Share 'Minister Tobiszowski na debacie „Areopag Energetyki Odnawialnej 2018”' on Facebook Share 'Minister Tobiszowski na debacie „Areopag Energetyki Odnawialnej 2018”' on Email Share 'Minister Tobiszowski na debacie „Areopag Energetyki Odnawialnej 2018”' on Print Friendly

– Głównym czynnikiem determinującym rozwój OZE będzie tempo spadku kosztów technologii i urynkowienia źródeł odnawialnych – powiedział Wiceminister Energii Grzegorz Tobiszowski otwierając konferencję Areopag Energii Odnawialnej. Debata, zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności im. prof. Krzysztofa Żmijewskiego, odbyła się 10 października 2018 r. w Warszawie.

 

Zwracając się do uczestników konferencji Wiceminister Tobiszowski podkreślił, że dostosowywanie się do coraz ostrzejszych wymogów środowiskowych i klimatycznych to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi sektor energetyczny. – Nowe rozwiązania umożliwiające funkcjonowanie w europejskim środowisku regulacyjnym wymusza także rozwój elektromobilności – dodał.

 

Zdaniem wiceministra Tobiszowskiego postęp w efektywności energetycznej jest naturalnym sojusznikiem  w wypełnianiu zobowiązań do ograniczania CO2, a obszarem rozwoju energetyki odnawialnej będzie również polska strefa ekonomiczna Morza Bałtyckiego. Morskie farmy wiatrowe przyczynią się do stabilizowania pracy krajowej sieci elektroenergetycznej.

– Jesteśmy również przekonani, że możliwy jest rozwój w dziedzinie konwencjonalnej energetyki zawodowej. W przyszłości to może być  nasza specjalność, zarówno w badaniach naukowych, jak i we wdrożeniach – podsumował Wiceszef Resortu Energii.

Wśród tematów omawianych podczas konferencji znalazły się m.in. marketyzacja odnawialnych źródeł energii, perspektywy rozwoju technologii i regulacji dotyczące magazynowania energii i problem gwarancji pochodzenia 2.0. Paneliści odnieśli się do systemu aukcyjnego, potencjalnych mechanizmów wsparcia po 2020 r. oraz potrzeby rozwoju krajowego rejestru gwarancji pochodzenia i magazynów energii jako elementu efektywnego rynku energii elektrycznej.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 11 Paź 2018 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć