News » Obradowała Rada Programowa Targów POL-ECO SYSTEM 2018

Obradowała Rada Programowa Targów POL-ECO SYSTEM 2018

9 Paź 2018 Możliwość komentowania Obradowała Rada Programowa Targów POL-ECO SYSTEM 2018 została wyłączona Share 'Obradowała Rada Programowa Targów POL-ECO SYSTEM 2018' on Facebook Share 'Obradowała Rada Programowa Targów POL-ECO SYSTEM 2018' on Email Share 'Obradowała Rada Programowa Targów POL-ECO SYSTEM 2018' on Print Friendly

Do Międzynarodowych Targów POL-ECO SYSTEM 2018 pozostały już nieco ponad dwa tygodnie. W Ministerstwie Środowiska pod przewodnictwem ministra Henryka Kowalczyka odbyło się spotkanie Rady Programowej tego wydarzenia.

Podczas dzisiejszego posiedzenia członkowie rady zapoznali się z programem tegorocznej edycji targów POL-ECO SYSTEM oraz działaniami ich organizatora – Międzynarodowych Targów Poznańskich Sp. z o.o.

– W czasie targów zostanie poruszonych wiele istotnych kwestii z zakresu ochrony środowiska. Podczas paneli dyskusyjnych omówimy kwestię ich obecności w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, wiele miejsca poświęcone też zostanie zbliżającemu się szczytowi klimatycznemu w Katowicach – mówił podczas spotkania Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.

W trakcie spotkania omówiono także założenia towarzyszącej Targom POL-ECO SYSTEM konferencji EkoSfera, w której liderzy z Polski i Unii Europejskiej zaprezentują wyzwania kształtujące politykę dotyczącą środowiska i klimatu na najbliższe lata.

W debacie o zmianach klimatu i transformacji energetycznej udział wezmą Komisarz ds. Działań w Dziedzinie Klimatu i Energii Miguel Arias Cañete oraz Minister Energii Krzysztof Tchórzewski. Tego samego dnia do dyskusji o czystym powietrzu zaproszeni zostali komisarz UE ds. Środowiska, Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa Karmenu Vella oraz Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.

O targach POL-ECO SYSTEM

Targi POL-ECO SYSTEM odbędą się w dniach 23-25 października w Poznaniu. Jest to najważniejsze wydarzenie w ochronie środowiska, organizowane nieprzerwanie od 30 lat. Targi skupiają przedstawicieli instytucji publicznych, samorządów, reprezentantów świata biznesu, nauki i edukacji bezpośrednio związanych z ochroną środowiska oraz gospodarką komunalną.

Od 2017 r. wydarzeniu towarzyszy konferencja EkoSfera, organizowana przez Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To wyjątkowe miejsce spotkań liderów, gdzie podczas sesji debat, szkoleń i wykładów uczestnicy zapoznają się z trendami kształtującymi przyszłość sektora ochrony środowiska.

Więcej informacji o targach: www.polecosystem.pl(link otwiera się w nowym oknie).

Źródło: Ministerstwo Środowiska 

Wpis został opublikowany 9 Paź 2018 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć