Emisje, CO2 » Spotkanie z ambasadorami na temat stanu przygotowań do COP24

Spotkanie z ambasadorami na temat stanu przygotowań do COP24

8 Paź 2018 Możliwość komentowania Spotkanie z ambasadorami na temat stanu przygotowań do COP24 została wyłączona Share 'Spotkanie z ambasadorami na temat stanu przygotowań do COP24' on Facebook Share 'Spotkanie z ambasadorami na temat stanu przygotowań do COP24' on Email Share 'Spotkanie z ambasadorami na temat stanu przygotowań do COP24' on Print Friendly

Już tylko dwa miesiące pozostały do najważniejszego globalnego wydarzenia poświęconego światowej polityce klimatycznej, czyli 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych. Dlatego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zorganizowano spotkanie z ambasadorami akredytowanymi w Polsce.

W spotkaniu uczestniczyli minister środowiska Henryk Kowalczyk oraz wiceminister Michał Kurtyka. Obecni byli także wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk oraz przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP. Minister Kowalczyk na wstępie przypomniał polskie priorytety na COP24 oraz cele, które chcemy osiągnąć podczas katowickiej Konferencji. – Najważniejszym zadaniem COP24 będzie wypracowanie i przyjęcie pakietu decyzji zapewniających pełne wdrożenie Porozumienia paryskiego – powiedział minister Kowalczyk.

– Polska prezydencja podczas szczytu klimatycznego chce zwrócić uwagę wszystkich państw na trzy kluczowe aspekty – przyroda, człowiek, technologia. Niezbędna jest solidarna i sprawiedliwa transformacja społeczno-gospodarcza przy jednoczesnym osiąganiu neutralności klimatycznej dzięki pochłanianiu CO2 przez lasy. Należy również wspierać rozwój przyjaznych klimatowi nowoczesnych rozwiązań, takich, jak m.in. elektromobilność – dodał minister środowiska.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 8 Paź 2018 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć