Emisje, CO2 » Spotkanie Ministra Środowiska z Sekretarz Generalną UNFCCC

Spotkanie Ministra Środowiska z Sekretarz Generalną UNFCCC

8 Paź 2018 Możliwość komentowania Spotkanie Ministra Środowiska z Sekretarz Generalną UNFCCC została wyłączona Share 'Spotkanie Ministra Środowiska z Sekretarz Generalną UNFCCC' on Facebook Share 'Spotkanie Ministra Środowiska z Sekretarz Generalną UNFCCC' on Email Share 'Spotkanie Ministra Środowiska z Sekretarz Generalną UNFCCC' on Print Friendly

Delegacja pod przewodnictwem ministra środowiska Henryka Kowalczyka spotkała się z Sekretarz Generalną Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu Patricią Espinosą. Tematem spotkania były przygotowania do szczytu COP24.

W grudniu Polska po raz trzeci będzie gospodarzem szczytu klimatycznego. Ważnym krokiem na drodze do sukcesu COP24 była konferencja Climate Change w Bangkoku. Podczas wydarzenia w stolicy Tajlandii omówiono kształt przyszłego porozumienia oraz proces dochodzenia do końcowego pakietu. Spotkanie z Sekretarz UNFCCC Patricią Espinosą miało charakter bilateralny i ukierunkowuje pracę nad przygotowaniami merytorycznymi. Delegacja pod przewodnictwem Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka spotkała się z Sekretarz Generalną Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu Patricią Espinosą. Tematem spotkania były przygotowania do szczytu COP24.

W grudniu Polska po raz trzeci będzie gospodarzem szczytu klimatycznego. Ważnym krokiem na drodze do sukcesu COP24 była konferencja Climate Change w Bangkoku. Podczas wydarzenia w stolicy Tajlandii omówiono kształt przyszłego porozumienia oraz proces dochodzenia do końcowego pakietu. Spotkanie z Sekretarz UNFCCC Patricią Espinosą miało charakter bilateralny i ukierunkowuje pracę nad przygotowaniami merytorycznymi. Szczyt COP24 będzie kamieniem milowym w wyznaczeniu i realizacji kierunków globalnej polityki klimatycznej. Dlatego ambicją Polski jako przyszłej Prezydencji COP24 jest stworzenie odpowiednich warunków do dyskusji i osiągania kompromisów.– stwierdził minister środowiska Henryk Kowalczyk. Chcemy kontynuować negocjacje klimatyczne w duchu Porozumienia paryskiego. Jego realizacja jest nierozerwalnie związana z celami zrównoważonego rozwoju ONZ – powiedział wiceminister Michał Kurtyka.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 8 Paź 2018 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć