Edukacja » PGE Energia Ciepła zaprasza na Dni Otwarte elektrociepłowni i…

PGE Energia Ciepła zaprasza na Dni Otwarte elektrociepłowni i elektrowni

5 Paź 2018 Możliwość komentowania PGE Energia Ciepła zaprasza na Dni Otwarte elektrociepłowni i elektrowni została wyłączona Share 'PGE Energia Ciepła zaprasza na Dni Otwarte elektrociepłowni i elektrowni' on Facebook Share 'PGE Energia Ciepła zaprasza na Dni Otwarte elektrociepłowni i elektrowni' on Email Share 'PGE Energia Ciepła zaprasza na Dni Otwarte elektrociepłowni i elektrowni' on Print Friendly

6 października, należące do PGE Energia Ciepła elektrociepłownie w Gdańsku, Toruniu, Zielonej Górze, Wrocławiu i Krakowie oraz elektrownia w Rybniku otworzą dla mieszkańców swoje drzwi. Jest to wyjątkowa okazja, aby z bliska zobaczyć jak powstaje ciepło i energia elektryczna oraz poznać tajniki pracy energetyka. 

Dni Otwarte PGE Energia Ciepła to ogólnopolskie wydarzenie, którego celem jest pokazanie mieszkańcom jak pracują elektrociepłownie i elektrownia – infrastruktura o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. 6 października na zwiedzających będą czekać przewodnicy, pracownicy PGE, którzy opowiedzą o procesie produkcyjnym elektrociepłowni i elektrowni, pokażą nowoczesne instalacje oczyszczania spalin, z których wydobywa się para wodna, wytłumaczą czym jest wysokosprawna kogeneracja i jak można zdalnie sterować siecią ciepłowniczą.

Oprócz zwiedzania z przewodnikiem goście będą mogli skorzystać w każdej lokalizacji z szeregu atrakcji, od warsztatów ekologicznych, zabaw i konkursów dla dzieci i dorosłych, po pokazy ratownictwa medycznego i eksperymenty chemiczne.

Tegoroczne Dni Otwarte w zakładach PGE Energia Ciepła odbywają się pod patronatem medialnym Polskiego Radia.

Dni Otwarte PGE Energia Ciepła to dla nas ważne wydarzenie oraz doskonała okazja, aby pokazać mieszkańcom naszą infrastrukturę produkcyjną oraz inwestycje w nowoczesne instalacje prośrodowiskowe. Chcemy być dla wszystkich interesariuszy, w tym lokalnych społeczności, firmą otwartą, bezpieczną i godną zaufania, której działalność wpływa na atrakcyjność regionów, w których jesteśmy obecni – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła. 

6 października zapraszamy na Dni Otwarte do elektrowni PGE Energia Ciepła w Rybniku, elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdańsku, Krakowie, a także do elektrociepłowni PGE Toruń, elektrociepłowni Wrocław należącej do Kogeneracji i do elektrociepłowni Zielona Góra.

Więcej informacji oraz kontakt do organizatorów na www.pgeenergiaciepla.pl

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. PGE Energia Ciepła produkuje ciepło w największych polskich miastach – Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, a także jest jednocześnie producentem i dostawcą ciepła w Toruniu, Zielonej Górze i Siechnicach koło Wrocławia – w których posiada sieci ciepłownicze o łącznej długości ok. 390 km.

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Wpis został opublikowany 5 Paź 2018 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć