Emisje, CO2 » Resort środowiska wspiera budowę dróg samorządowych

Resort środowiska wspiera budowę dróg samorządowych

4 Paź 2018 Możliwość komentowania Resort środowiska wspiera budowę dróg samorządowych została wyłączona Share 'Resort środowiska wspiera budowę dróg samorządowych' on Facebook Share 'Resort środowiska wspiera budowę dróg samorządowych' on Email Share 'Resort środowiska wspiera budowę dróg samorządowych' on Print Friendly

Środki będące w dyspozycji resortu środowiska zasilą Fundusz Dróg Samorządowych i pomogą zmniejszyć emisję spalin.

– Zanieczyszczenia produkowane przez samochody oraz domowe piece w największym stopniu wpływają na powstawanie zjawiska smogu. Budowa nowoczesnych, równych dróg na terenie całej Polski przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin, a tym samym do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy – mówi Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.

Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) zostanie wsparty przez środki resortu środowiska, m.in. za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki temu zostaną zmodernizowane lokalne drogi i mosty, co z kolei przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin z przejeżdżających nimi pojazdów.

– Walka o dobrą jakość powietrza jest absolutnym priorytetem zarówno dla Ministerstwa Środowiska, jak i całego rządu. Działania na rzecz poprawy stanu powietrza wymagają współdziałania wszystkich resortów oraz samorządu lokalnego. Chodzi tu przecież o zdrowie wszystkich obywateli – podkreśla minister Kowalczyk.

O Funduszu Dróg Samorządowych

Zadaniem FDS będzie dofinansowanie budowy, przebudowy i remontów dróg powiatowych i gminnych, a także zadań obejmujących budowę mostów lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Zmiany w sposobie dofinansowania zadań w tym zakresie mają na celu zapewnienie większej ilości środków finansowych wraz z zagwarantowaniem ich stabilności na szczeblu ustawowym. Zwiększą także elastyczność takich inwestycji dzięki rezygnacji z planowania corocznego i możliwości dofinansowania zadań o charakterze wieloletnim.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 4 Paź 2018 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć