News » Oferta Zielona Energia dla Warszawy od innogy Polska

Oferta Zielona Energia dla Warszawy od innogy Polska

2 Paź 2018 Możliwość komentowania Oferta Zielona Energia dla Warszawy od innogy Polska została wyłączona Share 'Oferta Zielona Energia dla Warszawy od innogy Polska' on Facebook Share 'Oferta Zielona Energia dla Warszawy od innogy Polska' on Email Share 'Oferta Zielona Energia dla Warszawy od innogy Polska' on Print Friendly

1 października innogy Polska rozpoczyna na terenie Warszawy kampanię Docenisz prąd prosto z natury, promującą zachowania proekologiczne w obszarze energetyki w ramach kampanii przygotowane zostaną m.in. dwa murale wykonane z wykorzystaniem farby pochłaniającej zanieczyszczenia powietrza jednocześnie, do oferty innogy Polska trafił nowy produkt ekologiczny, który jest kontynuacją polityki firmy skupiającej się na promocji energii ze źródeł odnawialnych.

Na zlecenie innogy Polska, w pierwszej połowie 2018 r. przeprowadzone zostały badania dotyczące postrzegania przez społeczeństwo produktów ekologicznych i gotowości skorzystania z nich. Zdaniem 93% Polaków[1] ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego z nas. Chcąc zachęcić mieszkańców Warszawy do proekologicznych zachowań w obszarze energetyki, 1 października innogy rozpoczęła kampanię Docenisz prąd prosto z natury. W jej ramach, w centrum Warszawy pojawią się dwa murale nawiązujące tematyką do ekologii, o łącznej powierzchni przekraczającej 480 m2, które zostaną wykonane z wykorzystaniem farby pochłaniającej zanieczyszczenia powietrza. Autorami projektów są Jan Kallwejt i Dawid Ryski. Materiały promujące akcję widoczne będą również na rowerach miejskich, a także elektrycznych i hybrydowych warszawskich autobusach. Do kampanii zostaną także zaangażowani lokalni influencerzy.

Kampania Docenisz prąd prosto z natury jest efektem strategii firmy, która od lat angażuje się w promocję energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. W ofercie firmy są także instalacje fotowoltaiczne, które pozwalają użytkownikom wytworzyć energię z energii słonecznej i dzięki temu obniżyć rachunki za prąd. Dodatkowo, do oferty innogy Polska trafił nowy eko produkt dla klientów indywidualnych – Zielona Energia dla Warszawy. Osoby decydujące się na tę propozycję otrzymują m.in. certyfikat produktu Zielona Energia. Gwarantuje on, że firma zakupi Gwarancje Pochodzenia, które są dokumentem potwierdzającym iż wskazana w nim  ilość energii została wytworzona w odnawialnym źródle energii. Gwarancje Pochodzenia są instrumentem wspierającym OZE, a ich wydawanie zostało umożliwione na bazie pakietu przepisów nazwanych małym trójpakiem energetycznym.

– Grupa innogy od dawna popularyzuje w Polsce produkcję energii ze źródeł odnawialnych. Posiadamy parki wiatrowe o łącznej mocy zainstalowanej wynoszącej 242 MW. Od 2009 r. sukcesywnie inwestujemy w stabilny rozwój elektromobilności w stolicy. Z kolei w 2017 r. wprowadziliśmy do oferty instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych jaki i przedsiębiorstw. Naszym kolejnym krokiem jest oferta Zielona Energia dla Warszawy, która umożliwia Klientom wsparcie energii pochodzącej z OZE – mówi Janusz Moroz, Członek Zarządu ds. Handlu w innogy Polska.

Produkt Zielona Energia dla Warszawy dostępny jest w ofercie innogy dla klientów indywidualnych Oferta obejmuje także stały rabat na energię w wysokości 5% upustu do cen z aktualnej Taryfy innogy Polska, obowiązujący przez cały okres trwania 36 miesięcznej umowy oraz opłatę w wysokości 6,99 zł brutto miesięcznie z tytułu  zakupu przez innogy Gwarancji Pochodzenia. Więcej informacji o produkcie dostępnych jest na stronie internetowej www.innogy.pl/zielonaenergia.

[1] Badanie „Postrzeganie produktu eko” zrealizowane przez ABR Sesta na zlecenie innogy Polska

Grupa innogy jest jednym z wiodących europejskich koncernów energetycznych. Grupa działa w obszarach energii odnawialnej, elektroenergetycznej i gazowej infrastruktury sieciowej oraz sprzedaży, skupiając się w swoich działaniach na oferowaniu obecnym i przyszłym klientom innowacyjnych i zrównoważonych produktów oraz usług, dzięki którym będą oni mogli w sposób bardziej efektywny korzystać z różnych form energii i podnosić jakość swojego życia. Kluczowymi rynkami działalności Grupy innogy są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry.

Największymi firmami należącymi do Grupy innogy w Polsce są innogy Polska S.A. – odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię do około miliona klientów oraz spółka innogy Stoen Operator Sp. z o.o., zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną. Dodatkowo w Polsce działa spółka innogy Business Services Polska Sp. z o.o., odpowiedzialna za procesy obsługi wewnętrznej koncernu innogy w zakresie rachunkowości, finansów i innych procesów biznesowych, a także obszaru IT oraz spółka innogy Renewables Polska, która odpowiada m.in. za rozwój projektów, budowę i eksploatację farm wiatrowych .Do Grupy innogy w Polsce należą również farmy wiatrowe o łącznej mocy ponad 220 MW.

Źródło: innogy Polska S.A. 

Wpis został opublikowany 2 Paź 2018 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć