Edukacja » Fundacja Energa dołączyła do programu stypendialnego…

Fundacja Energa dołączyła do programu stypendialnego Politechniki Gdańskiej

1 Paź 2018 Możliwość komentowania Fundacja Energa dołączyła do programu stypendialnego Politechniki Gdańskiej została wyłączona Share 'Fundacja Energa dołączyła do programu stypendialnego Politechniki Gdańskiej' on Facebook Share 'Fundacja Energa dołączyła do programu stypendialnego Politechniki Gdańskiej' on Email Share 'Fundacja Energa dołączyła do programu stypendialnego Politechniki Gdańskiej' on Print Friendly

Fundacja Energa wsparła finansowo wybitnych studentów i doktorantów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej w roku akademickim 2018/2019. Docenione zostały szczególne osiągnięcia naukowe żaków i ich współpraca w zakresie Strategii Innowacji Energa SA.

Inicjatywa „Własny Fundusz Stypendialny Politechniki Gdańskiej”, której częścią stała się Fundacja Energa, to program stworzony z myślą o młodych talentach ze świata nauki. Co roku, wsparcie może otrzymać dwóch studentów drugiego stopnia i jeden doktorant. Warunkiem uzyskania stypendium są szczególne osiągnięcia naukowe, publikacje naukowe, dorobek w pracy naukowo-badawczej lub wysoka średnia ocen. Beneficjent programu musi w tym samym czasie prowadzić prace badawczo-rozwojowe w obszarach zawartych w Strategii Innowacji Energa SA we współpracy z Centrum Badawczo-Rozwojowym im. M. Faradaya lub Laboratorium LINTE^2.

Do 18 września przyjmowano wnioski od kandydatów ubiegających się o stypendium. Komisja konkursowa przeprowadziła rozmowy z wybranymi osobami i wyłoniła najlepszych studentów. W trakcie Inauguracji roku akademickiego 2018/2019 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki PG, oficjalnie ogłoszono decyzje o przyznaniu stypendiów.

Beneficjentami programu zostali:

– inż. Małgorzata Dutka,

– inż. Joanna Misiewicz,

– mgr inż. Paweł Derkacz.

– Grupa Energa chętnie angażuje się w inicjatywy związane z nauką i pomaga w kształceniu kolejnych pokoleń specjalistów. Dzięki naszemu wsparciu, wybitni studenci i doktoranci Politechniki Gdańskiej, będą mogli realizować swoje pasje i wdrażać innowacyjne projekty naukowe w życie, współpracując z Centrum Badawczo Rozwojowym im. M. Faradaya – mówi Alicja Barbara Klimiuk, p.o. Prezesa Zarządu Energa SA.

Stypendia będą wypłacane przez „Własny Fundusz Stypendialny Politechniki Gdańskiej” w trakcie 9 miesięcy kalendarzowych roku akademickiego 2018/2019. Pula stypendium wynosi 117 000 zł.

– Doceniamy talent, umiejętności i zaangażowanie studentów oraz doktorantów Politechniki Gdańskiej w obszarze działalności naukowej. Dlatego cieszymy się, że jako Fundacja Energa możemy być częścią inicjatywy programu stypendialnego „Własny Fundusz Stypendialny Politechniki Gdańskiej” i wesprzeć finansowo przyszłych naukowców – mówi Leszek Urba, Prezes Fundacji Energa.

Jednym z filarów działalności Fundacji Energa jest angażowanie się w inicjatywy ukierunkowane na rozwój nauki i oświaty. Dołączenie do programu stypendialnego „Własny Fundusz Stypendialny Politechniki Gdańskiej” to inwestycja w kształtowanie ścieżki kariery młodych, uzdolnionych osób. Wsparcie Fundacji Energa pozwoli studentom i doktorantom na realizację kolejnych projektów, dając szansę na wzbogacenie ich dorobku naukowego.

Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.

Źródło: Grupa Energa

Wpis został opublikowany 1 Paź 2018 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć