Brak kategorii » W Podgoricy o przyszłości i współpracy w ochronie środowiska

W Podgoricy o przyszłości i współpracy w ochronie środowiska

28 Wrz 2018 Możliwość komentowania W Podgoricy o przyszłości i współpracy w ochronie środowiska została wyłączona Share 'W Podgoricy o przyszłości i współpracy w ochronie środowiska' on Facebook Share 'W Podgoricy o przyszłości i współpracy w ochronie środowiska' on Email Share 'W Podgoricy o przyszłości i współpracy w ochronie środowiska' on Print Friendly

Celem konferencji, w której wziął udział wiceminister Sławomir Mazurek, było rozpoczęcie dobrowolnej współpracy agend rządowych w ramach formatu 16+1 (Chińska Republika Ludowa oraz kraje Europy Środkowo-Wschodniej) w zakresie ochrony środowiska.

Konferencja „Legacy of the future” organizowana przez Ministerstwo Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki Czarnogóry służyła wypracowaniu nowych i innowacyjnych form współpracy oraz metod wymiany doświadczeń w zakresie zrównoważonego rozwoju dla zbudowania trwałych form współpracy.

Delegacja pod przewodnictwem wiceministra odbyła kilka spotkań dwustronnych z ministrami środowiska krajów grupy V4++ (Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Chorwacja) oraz z Ministrem Ekologii i Środowiska Chińskiej Republiki Ludowej Li Ganjie. Tematem rozmów były m.in. priorytety Polskiej Prezydencji na COP24 i kwestia wykorzystania lasów do absorpcji CO2.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 28 Wrz 2018 w następujących kategoriach: Brak kategorii. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć