Ciepłownictwo » Ciechanów: PEC będzie bardziej ekologiczny

Ciechanów: PEC będzie bardziej ekologiczny

26 Wrz 2018 Możliwość komentowania Ciechanów: PEC będzie bardziej ekologiczny została wyłączona Share 'Ciechanów: PEC będzie bardziej ekologiczny' on Facebook Share 'Ciechanów: PEC będzie bardziej ekologiczny' on Email Share 'Ciechanów: PEC będzie bardziej ekologiczny' on Print Friendly

W najbliższym czasie będą realizowane proekologiczne inwestycje na które otrzymaliśmy następujące dofinansowania:

Zadanie nr 1.logo_nfosigw.jpg

PEC w Ciechanowie uzyskał dofinansowanie w formie pożyczki z NFOŚiGW na modernizację kotła wodnego WR 25 nr 3 na WR 12-M wraz z instalacją odpylania.

W dniu 17.09.2018 r. Zarząd NFOŚiGW postanowił udzielić dofinansowania w formie pożyczki do kwoty 3 836 766,00 zł na przedsięwzięcie po nazwą  „Modernizacja systemu ciepłowniczego PEC Sp. z o.o. w Ciechanowie polegająca  na modernizacji kotła wodnego WR-25 Nr 3 na kocioł WR12-M w technologii ścian szczelnych wraz  z instalacją odpylania.”  Następnym krokiem jest zawarcie umowy na dofinansowanie. Cały zakres przedsięwzięcia będzie zakończony do 31.12.2019 r.

Zadanie nr 2.wfos.jpg

PEC w Ciechanowie uzyskał dofinansowanie w formie pożyczki z WFOŚiGW na modernizację systemu ciepłowniczego miasta Ciechanowa etap III.

Zarząd WFOŚiGW postanowił udzielić dofinansowania w formie pożyczki do kwoty 374.885,80 na przedsięwzięcie po nazwą „Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Ciechanowa – etap III”. Jest to  działanie z programu z zakresu ochrony powietrza i odnawialnych źródeł energii.W ramach tego zadania kontynuowany  jest program dezagregacji oraz poprawa efektywności hydraulicznej i energetycznej wybranych węzłów grupowych oraz wymiana armatury odcinającej na magistrali ciepłowniczej ze zdalnym sterowaniem. Następnym krokiem jest zawarcie umowy na dofinansowanie. Cały zakres przedsięwzięcia będzie zakończony do 31.12.2018 r.

Jednocześnie trwają prace przygotowawcze do budowy kotłowni gazowej awaryjno-szczytowej z lokalizacją przy ul. Witosa z terminem realizacji do końca III kwartału 2019 r.

Źródło: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Ciechanowie

Wpis został opublikowany 26 Wrz 2018 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć