News » Dalkia: Połączenie pod własną marką polskich spółek zależnych

Dalkia: Połączenie pod własną marką polskich spółek zależnych

21 Wrz 2018 Możliwość komentowania Dalkia: Połączenie pod własną marką polskich spółek zależnych została wyłączona Share 'Dalkia: Połączenie pod własną marką polskich spółek zależnych' on Facebook Share 'Dalkia: Połączenie pod własną marką polskich spółek zależnych' on Email Share 'Dalkia: Połączenie pod własną marką polskich spółek zależnych' on Print Friendly

Dalkia (grupa EDF), firma świadcząca usługi energetyczne we Francji, w ramach dalszego rozwoju na rynkach zagranicznych, łączy pod swoją marką polskie spółki zależne: DK Energy Polska, ZEC Katowice i Matex Controls.

Po spółce zależnej w Rosji, w następnej kolejności tożsamość marki Dalkia przyjmują również polskie spółki: DK Energy Polska, ZEC Katowice i Matex Controls.

W lipcu 2014 r. Dalkia dołączyła do grupy EDF i jako lider usług energetycznych stała się kluczowym partnerem w transformacji energetycznej we Francji. W ramach dalszego rozwoju, spółka rozpoczęła ekspansję zagraniczną, w pierwszej kolejności na rynkach usług energetycznych Wielkiej Brytanii, Polski, USA i Rosji. Dziś Dalkia jest obecna w ośmiu krajach i zatrudnia łącznie około 15 500 pracowników, w tym 2800 poza granicami Francji.

DK Energy Polska i jej dwie spółki zależne zatrudniają w Polsce 430 pracowników i wypracowują obroty na poziomie 50 mln euro rocznie, oferując na polskim rynku pełen zakres usług energetycznych: zarządzanie/optymalizację sieci ciepłowniczych i sieci chłodu, wykorzystanie lokalnych zasobów energii, usługi i efektywność energetyczną dla budynków oraz instalacji przemysłowych.

Przejęta w 2015 r. spółka ZEC Katowice eksploatuje, optymalizuje i rozbudowuje sieci ciepłownicze w regionie konurbacji śląsko-dąbrowskiej, zasilane między innymi ciepłem z gazu kopalnianego pochodzącego z procesu wydobycia węgla kamiennego. Matex Controls, który dołączył do grupy pod koniec 2017 r., specjalizuje się w usługach (projektowanie, wykonawstwo i usługi serwisowe w branżach sanitarnej, elektrycznej, automatyki) oraz inteligentnych rozwiązaniach w zakresie efektywności energetycznej dla budynków i obiektów przemysłowych.

W celu realizacji strategii grupy i jej dalszego rozwoju na rynkach międzynarodowych, 19 września 2018 r. DK Energy Polska, ZEC Katowice oraz Matex Controls dołączają do marki Dalkia.

– Cieszę się, że mogę zarekomendować markę Dalkia w Polsce, gdzie jesteśmy obecni od 4 lat poprzez nasze spółki DK Energy Polska, ZEC Katowice oraz Matex Controls. Planujemy dalszy rozwój działalności w obszarze poprawy efektywności energetycznej obiektów i instalacji naszych polskich klientów. TIRU, nasza spółka zależna, także rozwija się w Polsce, gdzie będzie operatorem zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych aglomeracji Gdańska – podkreśliła Sylvie Jéhanno, Prezes i Dyrektor Generalny Dalkii.

– Przyjęcie marki Dalkia przez nasze spółki w Polsce stanowi ważny krok w umacnianiu pozycji Grupy na polskim rynku energetycznym. Z sukcesem współpracujemy z lokalnymi partnerami przy projektach z zakresu efektywności energetycznej. Wiele z unikatowych rozwiązań wdrożonych przez nas w Polsce staje się wzorem dla innych projektów realizowanych w Grupie Dalkia. Polski rynek energetyczny oferuje szerokie możliwości rozwoju dla firm o najwyższej wiedzy i doświadczeniu. Wierzę, że przed nami kolejne realizacje, które będą wyznaczać standardy innowacyjności i efektywności energetycznej dla innych spółek z Grupy – powiedział Thierry Deschaux, Dyrektor Generalny Dalkii w Polsce.

Fot. pixabay.com

Źródło: REPUTATION MANAGERS Sp. z o.o. 

Wpis został opublikowany 21 Wrz 2018 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć