Elektroenergetyka » PGE: Kolejna umowa na dostawy energii dla PSE

PGE: Kolejna umowa na dostawy energii dla PSE

14 Wrz 2018 Możliwość komentowania PGE: Kolejna umowa na dostawy energii dla PSE została wyłączona Share 'PGE: Kolejna umowa na dostawy energii dla PSE' on Facebook Share 'PGE: Kolejna umowa na dostawy energii dla PSE' on Email Share 'PGE: Kolejna umowa na dostawy energii dla PSE' on Print Friendly

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy PGE, zawarła z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi umowę sprzedaży energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci przesyłowej w 2019 r. Wartość kontraktu wynosi ok. 410 mln zł.

Oferta PGE okazała się najkorzystniejsza w przetargu nieograniczonym zorganizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Operator Systemu Przesyłowego co roku poszukuje dostawcy energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci. Tym razem przetarg dotyczył okresu od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 r. Spółka z Grupy PGE wygrała go po raz kolejny. Wartość umowy na rok 2018 r. wynosi 310 mln zł.

– Cieszy nas, że po raz kolejny nasza oferta na potrzeby pokrycia strat w sieciach przesyłowych okazała się najkorzystniejsza dla Operatora Systemu Przesyłowego – mówi Henryk Baranowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

– PGE jest w stanie oferować dużym odbiorcom stabilne i niezawodne dostawy energii elektrycznej, a w konsekwencji zapewniać bezpieczeństwo energetyczne kraju po racjonalnych kosztach, ponieważ  efektywnie modernizuje i rozbudowuje aktywa wytwórcze Grupy – dodaje Henryk Baranowski.

W ramach kontraktu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna sprzeda do PSE w 2019 r. energię elektryczną za łączna kwotę ok. 410 mln zł.

Fot:pixabay.com

Źródło: Grupa PGE

Wpis został opublikowany 14 Wrz 2018 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć