News » Deschaux: Jak ograniczyć emisję? (komentarz Prezesa DK Energy…

Deschaux: Jak ograniczyć emisję? (komentarz Prezesa DK Energy Polska)

13 Wrz 2018 Możliwość komentowania Deschaux: Jak ograniczyć emisję? (komentarz Prezesa DK Energy Polska) została wyłączona Share 'Deschaux: Jak ograniczyć emisję? (komentarz Prezesa DK Energy Polska)' on Facebook Share 'Deschaux: Jak ograniczyć emisję? (komentarz Prezesa DK Energy Polska)' on Email Share 'Deschaux: Jak ograniczyć emisję? (komentarz Prezesa DK Energy Polska)' on Print Friendly

– Według raportu NIK jakość powietrza w Polsce nie uległa poprawie od kilku lat. Główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza pyłem jest niska emisja pochodząca z domowych pieców i lokalnych kotłowni węglowych, w których spalanie odbywa się w nieefektywny sposób. Do 2020 r. Polska powinna osiągnąć 15% energii produkowanej z OZE, a do 2023 r. ograniczyć emisję pyłów. To wyzwanie transformacji energetycznej dla lokalnych władz, miast, gmin i powiatów. 

– Przez taki sam proces przechodziliśmy w krajach Europy Zachodniej, gdzie prowadzone są działania mające na celu obniżenie emisji szkodliwych pyłów, poprzez poprawianie efektywności energetycznej. Chcemy wykorzystać międzynarodowe doświadczenie Dalkii i uczestniczyć w transformacji energetycznej w Polsce. Na koncie, mamy już pierwsze realizacje. W 2018 r. zakończyliśmy pionierski projekt „Juliusz”, który obejmował energomodernizację 22 budynków mieszkalnych na osiedlu Juliusz w Sosnowcu. Celem projektu była likwidacja niskiej emisji i wzrost efektywności energetycznej. Budynki zostały podłączone do sieci centralnego ogrzewania, w wyniku czego zlikwidowano prawie 1000 pieców węglowych, co w znacznym stopniu przyczyniło się do poprawy jakości powietrza oraz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Duży potencjał widzimy również w projektach związanych z zagospodarowaniem nieużywanych kopalń. Spółka ZEC we współpracy z Polską Grupą Górniczą pozyskuje energię poprzez spalanie metalu pokopalnianego. Dzięki temu poprawiamy efektywność energetyczną regionu oraz działamy w trosce o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Thierry Deschaux, Prezes DK Energy Polska sp. z o.o., Grupa Dalkia

Fot: pixabay.com

Źródło: REPUTATION MANAGERS sp z o.o

Wpis został opublikowany 13 Wrz 2018 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć