Ciepłownictwo » OPEC i PGE: Wsparcie dla gdynian w walce o czyste powietrze –…

OPEC i PGE: Wsparcie dla gdynian w walce o czyste powietrze – III edycja kampanii promującej ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej

12 Wrz 2018 Możliwość komentowania OPEC i PGE: Wsparcie dla gdynian w walce o czyste powietrze – III edycja kampanii promującej ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej została wyłączona Share 'OPEC i PGE: Wsparcie dla gdynian w walce o czyste powietrze – III edycja kampanii promującej ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej' on Facebook Share 'OPEC i PGE: Wsparcie dla gdynian w walce o czyste powietrze – III edycja kampanii promującej ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej' on Email Share 'OPEC i PGE: Wsparcie dla gdynian w walce o czyste powietrze – III edycja kampanii promującej ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej' on Print Friendly

Niska emisja, czyli nagromadzenie pyłów i gazów w 40-metrowej przestrzeni nad ziemią, coraz bardziej niepokoi mieszkańców polskich miast. Gdynianie doskonale rozumieją, że przyłączając się do miejskiej sieci ciepłowniczej mają bezpośredni wpływ na stan powietrza, którym oddychają. To rozwiązanie jest ekologiczną i bezpieczną alternatywą dla innych źródeł ogrzewania i ogranicza niską emisję, która jest główną przyczyną smogu.

Gmina Miasta Gdyni, OPEC i PGE Energia Ciepła wspólnie realizują kampanię społeczną pod hasłem: „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych”. Celem Programu jest promocja rozwiązań antysmogowych oraz dbałość o czyste powietrze w Gdyni. W ramach kampanii we wrześniu zorganizowane zostaną 4 spotkania z mieszkańcami, które rozpoczną się piknikiem w Orłowie w dniach 12 i 13 września w godz. 11:00-16:00. W ramach mobilnych punktów informacyjnych odbędą się kolejne spotkania w dniach 18, 20 i 26 września w godz. 13:00-17:00, podczas których specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące zmiany sposobu ogrzewania, opowiedzą o  zaletach przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej i istniejących formach dofinansowania inwestycji. PGE Energia Ciepła, do której należy elektrociepłownia w Gdyni, współfinansuje budowę wewnętrznej instalacji ciepłej wody użytkowej w budynkach zasilanych z Miejskiej Sieci Ciepłowniczej (MSC). PGE Energia Ciepła przeznacza również środki w ramach jednorazowego dofinansowania na zmianę źródła ogrzewania z węglowego na MSC. OPEC dofinansowuje aż w 75% koszty budowy przyłącza oraz oferuje pomoc przy sporządzeniu dokumentacji technicznej.

Edukacja od najmłodszych lat

Program „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych” obejmuje również działania skierowane do najmłodszych. W szkołach podstawowych i gimnazjalnych w Gdyni zorganizowana zostanie pierwsza edycja konkursu „SMOG jest ssStraszny. Pokaż jak go pokonać”. Zadaniem uczniów gdyńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych będzie wykonanie fotografii bądź artystyczne przetworzenie fotografii o tematyce związanej z walką z niską emisją i ze zjawiskiem smogu. Organizatorzy ufundowali dla szkół nagrody – bony na materiały plastyczne o wartości: 1500, 1000 oraz 500 zł. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

   • Mały Kack i Orłowo – 12 i 13 września, w godz. 11:00-16:00, miejsce: Plac Górnośląski
    (stoiska informacyjne w namiotach);
   • Śródmieście – 18 września, w godz. 13:00-17:00, miejsce: X Liceum Ogólnokształcące,
    Władysława IV 58;
   • Redłowo – 20 września, w godz. 13:00-17:00, miejsce: sala piaskowa, bud. II PPNT,
    Zwycięstwa 96/98;
   • Wzgórze Św. Maksymiliana – 26 września,
    w godz. 13:00-17:00, miejsce: SP 23, Grottgera 19.

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z siedzibą w Gdyni, to firma ze 100% kapitałem polskim, której właścicielami są: Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” oraz Gmina Miasta Gdyni, Gmina Miasta Wejherowa i Gmina Miasta Rumi. OPEC w sposób bezpieczny, niezawodny i przyjazny środowisku zapewnia ciepło mieszkańcom: Gdyni, Rumi i Wejherowa oraz części gminy Kosakowo, obsługując ponad 60% mieszkańców i pokrywając około 70% zapotrzebowania na energię cieplną. Spółka poza bieżącą działalnością związaną z produkcją, dystrybucją i dostawą ciepła do budynków, podejmuje także działania na rzecz lokalnych społeczności.

PGE Energia Ciepła – spółka Grupy Kapitałowej PGE – jest  producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło w największych polskich miastach – Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, a także w Toruniu, Zielonej Górze i Siechnicach, w których posiada także sieci ciepłownicze. PGE Energia Ciepła jest ponadto właścicielem elektrowni systemowej w Rybniku.

Fot. pixabay.com

Źródło: 2mgroup Komunikacja Biznesowa

Wpis został opublikowany 12 Wrz 2018 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć