CSR w energetyce » TAURON: Dbamy o dobrą energię – 120 lat energetyki w Jaworznie

TAURON: Dbamy o dobrą energię – 120 lat energetyki w Jaworznie

31 Sie 2018 Możliwość komentowania TAURON: Dbamy o dobrą energię – 120 lat energetyki w Jaworznie została wyłączona Share 'TAURON: Dbamy o dobrą energię – 120 lat energetyki w Jaworznie' on Facebook Share 'TAURON: Dbamy o dobrą energię – 120 lat energetyki w Jaworznie' on Email Share 'TAURON: Dbamy o dobrą energię – 120 lat energetyki w Jaworznie' on Print Friendly

W ostatni weekend wakacji Grupa TAURON podzieli się Dobrą Energią z mieszkańcami Jaworzna oraz wszystkim, którzy odwiedzą jaworznicki rynek i jego okolice.

Fantazyne instalacje świetlne w Parku Zielona, kolorowe iluminacje architektoniczne kamienic w Rynku oraz bajeczne projekcje multimedialne to tylko niektóre z atrakcji, jakie na ostatnie dni wakacji – 31 sierpnia i 1 września – TAURON we współpracy z Miastem Jaworzno przygotował z okazji tego ważnego jubileuszu.

Weekend pełen światła otworzy TAURON Night Biking, który rozpocznie się 31 sierpnia, w piątek o godz. 20.30 w Rynku. Niewątpliwą atrakcją będzie nocny przejazd uczestników przez tereny Elektrowni Jaworzno III.

Zarówno w piątkowy, jak i sobotni wieczór Jaworzno ukaże się mieszkańcom w zupełnie nowej odsłonie. Zaskakującą metamorfozę przeżyje Park Zielona, gdzie po zmroku wokół parkowych drzew ożywionych kolorami, pojawią się intrygujące surrealistyczne świetlne rzeźby. Na trawnikach wyrosną ogromnych rozmiarów świetliste grzyby, wśród koron drzew zamieszkają błękitne meduzy, pomiędzy alejkami będzie można spotkać m.in. neonowe koty, migoczące ważki i lustrzane stwory.

Kamienice okalające Rynek przybiorą nowe szaty rozpalając się po zmroku feerią kolorów. Z pomocą światła i nowoczesnych technologii multimedialnych całkowicie przekształci się narożny budynek przy ul. Mickiewicza 1. Jednym z głównych punktów wieczornego programu będzie jednak, wyświetlany w sposób ciągły w towarzystwie muzyki, pokaz mappingowy na fasadzie Muzeum Miasta Jaworzna.

Program sobotnich atrakcji rozpocznie się już od rana. Od godz. 10.00 do 18.00 możliwe będzie zwiedzanie Elektrowni Jaworzno II z przewodnikiem. Od godz. 12.00-20.00 będą trwały zabawy i warsztaty dla najmłodszych. W magentowych namiotach na Rynku dzieci i młodzież dowiedzą się jak uzyskać prąd z owoców i warzyw, jak wyprodukować ręcznie piorun na maszynie elektrostatycznej, jak zbudować prosty obwód elektryczny i poznają wiele sekretów energii elektrycznej w zabawny i przyjazny sposób.

O 12.00 wystartuje także fabularna familijna gra miejska, w której drużyny Naukowych Ekip Naprawczych ruszą na pomoc mieszkańcom Krainy Dobrej Energii, gdzie nagle wszystko się… popsuło. Podczas trzygodzinnej uczestnicy będą musieli rozpoznać uszkodzenia, wymyślić jak usunąć usterki i – jeśli to możliwe – naprawić co trzeba. Tylko wtedy uda się rozświetlić Krainę… Aby wziąć udział w grze, niezbędna będzie wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza online, który opublikowany jest na stronie: www.facebook.com/events/412739469226673.

Przez cały dzień na plenerowej scenie na Rynku będą odbywały się koncerty jaworznickich artystów, wśród których wystąpi m.in. Basia Janyga z zespołem. Występy na scenie zakończy kilkunastominutowy spektakl przygotowany przez Wataha Drums multimedialny z udziałem muzyków-bębniarzy, tancerzy i akrobatów w towarzystwie synchronicznych animacji.

W programie znajdzie się też wiele niespodzianek przygotowanych przez organizatorów, a także ogłoszone zostaną wyniki konkursu na nazwę ulicy w Jaworznie.

Więcej informacji: www.facebook.com/events/412739469226673

Wydarzenie jest w całości bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Źródło: TAURON Polska Energia S.A.

 

Wpis został opublikowany 31 Sie 2018 w następujących kategoriach: CSR w energetyce, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć