Sport w energetyce » TAURON: Gwiazdy lekkoatletyki wystartują na Memoriale Kamili…

TAURON: Gwiazdy lekkoatletyki wystartują na Memoriale Kamili Skolimowskiej

22 Sie 2018 Możliwość komentowania TAURON: Gwiazdy lekkoatletyki wystartują na Memoriale Kamili Skolimowskiej została wyłączona Share 'TAURON: Gwiazdy lekkoatletyki wystartują na Memoriale Kamili Skolimowskiej' on Facebook Share 'TAURON: Gwiazdy lekkoatletyki wystartują na Memoriale Kamili Skolimowskiej' on Email Share 'TAURON: Gwiazdy lekkoatletyki wystartują na Memoriale Kamili Skolimowskiej' on Print Friendly

Z udziałem światowej czołówki najlepszych lekkoatletów na legendarnym Stadionie Śląskim odbędzie się dziś Memoriał Kamili Skolimowskiej. W imprezie wezmą udział Mistrzowie Olimpijscy, Mistrzowie Świata i Europy w tym polscy medaliści zakończonych właśnie mistrzostw w Berlinie, w tym m.in. Wojciech Nowicki, Michał Haratyk, Justyna Święty-Ersetic, czy Adam Kszczot. Sponsorem głównym wydarzenia jest TAURON.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to międzynarodowy mityng lekkoatletyczny organizowany cyklicznie od 2009 r. przez Fundację Kamili Skolimowskiej.

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się na Śląsku. Obok tradycyjnie świetnych rzutów widzowie zobaczą także czołowych biegaczy świata.

Na listach startowych Memoriału znalazło się 170 sportowców, a wśród nich są największe polskie i zagraniczne gwiazdy lekkoatletyki.

– Światowe gwiazdy lekkoatletyki na Stadionie Śląskim to spełnienie marzeń wielu mieszkańców Śląska i naszych klientów. TAURON od lat aktywnie wspiera wydarzenia sportowe. Nasze zaangażowanie w ten projekt dobrze promuje polską lekkoatletykę – mówi Filip Grzegorczyk, Prezes TAURON Polska Energia– Traktujemy ten projekt również jako nasz wkład w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – dodaje.

Zmodernizowanie Stadionu Śląskiego, doskonale wyposażonego i przystosowanego do rozgrywania zawodów lekkoatletycznych najwyższej rangi, pozwoliło na przeniesienie tegorocznej, dziewiątej już edycji Memoriału Kamili Skolimowskiej do legendarnego chorzowskiego „Kotła Czarownic”.

Oprócz zmagań czołowych lekkoatletów, podczas Memoriału organizowany jest także „Trening z Mistrzem”, podczas którego setki młodych adeptów „królowej sportu” będą miały okazję potrenować pod okiem największych lekkoatletycznych mistrzów i jednocześnie swoich idoli.

Imprezie głównej towarzyszyć będzie również Lekkoatletyczny Piknik Integracyjny, przybliżający rywalizację sportową osób z niepełnosprawnościami.

Na całe rodziny czekać będzie mnóstwo atrakcji zlokalizowanych w Miasteczku TAURONA, które zacznie działać już od godz. 15.00 przy bramie nr 4 Stadionu Śląskiego. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Źródło: Grupa TAURON

Wpis został opublikowany 22 Sie 2018 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć