Sport w energetyce » Energa: Gratulujemy Mistrzom Europy

Energa: Gratulujemy Mistrzom Europy

14 Sie 2018 Możliwość komentowania Energa: Gratulujemy Mistrzom Europy została wyłączona Share 'Energa: Gratulujemy Mistrzom Europy' on Facebook Share 'Energa: Gratulujemy Mistrzom Europy' on Email Share 'Energa: Gratulujemy Mistrzom Europy' on Print Friendly

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Berlinie okazały się dla Polaków ogromnym sukcesem. Mistrzami Europy zostali sportowcy wspierani przez Grupę Energa: Paulina Guba i Michał Haratyk – złoci kulomioci, brązowy medal w rzucie młotem zdobyła Joanna Fiodorow.

Podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie, reprezentanci Polski zdobyli łącznie 12 medali – 7 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. To historyczny wynik Polaków na międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych.

– Gratulujemy sukcesów naszym sportowcom. Cieszymy się, że zawodnicy, z którymi podpisaliśmy umowy sponsorskie, dzięki swojej pracy i wielkiej pasji osiągają znakomite wyniki na arenie międzynarodowej – mówi p.o. Prezesa Energi SA, Alicja Barbara Klimiuk. – Sportowcy stanowią wzór do naśladowania dla najmłodszych. Angażujemy się w sponsorowanie zarówno osób uprawiających sport wyczynowy, jak i drużyn, w których rozwijają się młode talenty.

Michał Haratyk zapisuje się złotymi zgłoskami na kartach sportowej historii Polski. W 2016 r., podczas Mistrzostw Europy w Amsterdamie, zdobył srebrny medal. W Berlinie uzyskał tytuł Mistrza Europy, osiągając wynik 21,72 m.

– Udało się wykonać plan i jest bardzo dobrze – powiedział złoty medalista w pchnięciu kulą, Michał Haratyk. – Wsparcie finansowe Grupy Energa daje mi stabilność i spokój, dzięki temu mogę skupić się na treningach i pracować nad realizacją następnych sportowych celów.

Paulina Guba to wielokrotna mistrzyni Polski seniorów w pchnięciu kulą. Na Mistrzostwach Europy w Berlinie zdobyła złoty medal uzyskując wynik 19,33 m. Jej życiowy rekord w pchnięciu kulą to 19,38 m.

Złoto w rzucie młotem na Mistrzostwach Europy w Berlinie zdobyła Anita Włodarczyk. Natomiast bardzo dobre trzecie miejsce zajęła sponsorowana przez Grupę Energa Joanna Fiodorow. To wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, reprezentująca nasz kraj podczas Mistrzostw Europy.

– Cieszę się, że jako Grupa Energa wspierając finansowo zawodników możemy uczestniczyć w rozwoju polskiego sportu. Jako były lekkoatleta wiem, ile wyrzeczeń i ciężkiej pracy należy włożyć w osiągnięcie wymarzonego sukcesu – mówi Zastępca Dyrektora Departamentu Marketingu i Komunikacji Energa SA, Grzegorz Bałkowiec. – W naszych działaniach marketingowych wspomagamy różne dziedziny, w tym także sport seniorski, wyczynowy. Chcemy bowiem pomagać w budowaniu ikon sportu, które następnie będą inspirowały innych do regularnych ćwiczeń.

Źródło: ENERGA SA

Wpis został opublikowany 14 Sie 2018 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć