Sport w energetyce » LOTOS: Sport akademicki pod skrzydłami spółki

LOTOS: Sport akademicki pod skrzydłami spółki

13 Sie 2018 Możliwość komentowania LOTOS: Sport akademicki pod skrzydłami spółki została wyłączona Share 'LOTOS: Sport akademicki pod skrzydłami spółki' on Facebook Share 'LOTOS: Sport akademicki pod skrzydłami spółki' on Email Share 'LOTOS: Sport akademicki pod skrzydłami spółki' on Print Friendly

Grupa LOTOS S.A. została Głównym Sponsorem Akademickiego Związku Sportowego oraz Głównym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski. Studenci występują w barwach LOTOSU podczas tegorocznego cyklu Akademickich Mistrzostw Świata.

Grupa LOTOS to jeden z największych i najważniejszych sponsorów polskiego sportu zaangażowany w dyscypliny, które związane są nie tylko z branżą motoryzacyjną. W swojej aktywności sponsoringowej spółka wspiera sport kwalifikowany, amatorski oraz cykliczne wydarzenia sportowe. W elitarnym gronie wspieranym przez Grupę LOTOS są Polski Związek Narciarski, Polski Związek Piłki Nożnej, Tour de Pologne, Robert Kubica, Agnieszka Radwańska, Kajetan Kajetanowicz oraz wiele innych przedsięwzięć.

– Grupa LOTOS od wielu lat jest czołowym mecenasem polskiego sportu. Jesteśmy obecni w wielu dyscyplinach, skutecznie budując wizerunek firmy odpowiedzialnej społecznie. Wspieramy nie tylko sport zawodowy. Równie ważne są dla nas programy ukierunkowane na rozwój młodzieży, przyszłych pokoleń sportowców. Mamy nadzieję, że współpraca z Akademickim Związkiem Sportowym przyniesie nam wiele powodów do dumy, a wszystkim polskim kibicom zapewni sportowe Emocje do Pełna – powiedział Paweł Senator, Dyrektor ds. Marketingu Grupy LOTOS.

Polscy studenci, którzy profesjonalnie uprawiają sport, z powodzeniem startują w tym roku w cyklu Akademickich Mistrzostw Świata. Do tej pory zdobyli 40 medali, w czym największa zasługa panczenistów, kolarzy i kajakarzy (Polacy stawali na podium także w strzelectwie sportowym, wspinaczce, pięcioboju nowoczesnym, karate wkf, orientacji sportowej, tajskim boksie i wioślarstwie).

Przed nami jeszcze kilka okazji do poprawienia tego dorobku, w tym AMŚ w futsalu, w których wystartują obie polskie reprezentacje. O sukcesy powalczymy także podczas organizowanych w Polsce AMŚ w podnoszeniu ciężarów (20-23.09., Biała Podlaska) i cheerleadingu (5-6.10., Łódź).

– Nawiązanie współpracy z Grupą LOTOS jest dla nas przełomowym wydarzeniem. AZS zyskał bardzo duże wsparcie od bardzo znanego i znaczącego na rynku paliw sponsora polskiego sportu. W zamian zrewanżujemy się prezentacją firmy na sportowych arenach w kraju i za granicą. Choć mamy 110 lat, to jesteśmy młodą i prężną organizacją o olbrzymich możliwościach rozwoju. Grupa LOTOS na pewno zyska na zaangażowaniu w sport akademicki – skomentował prof. Alojzy Nowak, Prezes Zarządu Głównego AZS.

Źródło: GRUPA LOTOS S.A.

Wpis został opublikowany 13 Sie 2018 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć