News » ME: W Katowicach rozpoczął obrady PRE_COP24

ME: W Katowicach rozpoczął obrady PRE_COP24

10 Sie 2018 Możliwość komentowania ME: W Katowicach rozpoczął obrady PRE_COP24 została wyłączona Share 'ME: W Katowicach rozpoczął obrady PRE_COP24' on Facebook Share 'ME: W Katowicach rozpoczął obrady PRE_COP24' on Email Share 'ME: W Katowicach rozpoczął obrady PRE_COP24' on Print Friendly

– Jedną z intencji tego spotkania jest, aby spróbować wypracować nasze wspólne, polskie stanowisko. To, co wybrzmi tu w Katowicach w grudniu. Związki zawodowe, rząd, przedsiębiorcy są tu dziś razem. Tam gdzie nie ma dialogu, nie ma wymiany myśli, tam nie ma postępu – mówił w Katowicach Wiceminister Energii Grzegorz Tobiszowski.

Minister Tobiszowski reprezentuje Rząd podczas trwającej konferencji „Społeczny PRE_COP24”. Spotkanie, zorganizowane przez związki zawodowe, zgromadziło przedstawicieli branż energetycznej i górniczej, naukowców, polityków i samorządowców. Konferencja jest jednym z wydarzeń poprzedzających grudniowy szczyt klimatyczny ONZ, który odbędzie się właśnie w Katowicach. Przez dwa dni uczestnicy będą debatować o tym, jak realizować politykę klimatyczną w taki sposób, aby nie wiązało się to z nadmierną likwidacją miejsc pracy w przemyśle. Grzegorz Tobiszowski podkreślił, że Polska wywiązuje się z wszelkich zobowiązań związanych z obniżeniem emisji CO2. W polskim miksie energetycznym zwiększany jest udział odnawialnych źródeł energii. Jednak gwarantem bezpieczeństwa energetycznego kraju jeszcze przez wiele lat pozostanie węgiel.

– To prawda, że import węgla wzrósł. Ale wolny rynek daje nam informacje. Węgiel jest potrzebny. To pokazuje jak dobra była decyzja o restrukturyzacji polskiego górnictwa – tłumaczył Tobiszowski.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 10 Sie 2018 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć